alt

6. TKG programına İran'ın Tebriz şehrinden katılan SALAR AHMADİPOUR  23 Haziran 2015 Salı günü Fransa'ya giderek akrabalarını ve  arkadaşlarını ziyaret etti.

Temmuz Ayının ikinici haftasında Holanda'yı da ziyaret eden, liman kenti Volendam'ı, tarihi ve turist bölgeleri, Giethoorn ve Steen Wijik'i de gezen  6. TKG üyesi  SALAR AHMADİPOUR yakınları ile görüşmekten ve Avrupa'nı tarihi kentlerinde tatil yapmaktan çok memnun kaldı.

TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına İran'dan katılan  SALAR AHMADİPOUR,  telekomünikasyon cihazları üretimi, donanım ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ticaret Odası, Enformasyon Yüksek Konseyi, İran Muhaberat Şirketleri Derneği, İran Enformasyon Şirketleri Derneği, İran Bilgisayar Esnaf Birliği üyesidir.alt

Türkmenistan'dan 8. TKG üyesi  DOVRAN ABDYRASULOV  Haziran ayının ilk haftasında kardeşi ile birlikte Hollanda'nın Amsterdam kentini ziyaret etti. Tarihi ve turusitik  bölgeleri, parkları gezen ve kanalda tekne turu yapan kardeşler, Avrupa'nın bu tarihi şehrinde  neşeli anlar yaşadılar ve renkli anılar kazandılar.

8. TKG üyesi DOVRAN ABDYRASULOV'un Amsterdam ziyaretine ait fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının  ziyaret edilmesi gerekmektedir.

TOBB tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişmciler programına Türkmenistan'dan katılan DOVRAN  ABDYRASULOV,  inşaat malzemeleri alım satımı ile ilgilenen şirket sahibidir. 

alt

12. TKG üyesi HALDİE GÜRÜN (solda) arkadaşları ile birlikte Temmuz ayının ilk haftasında Avrupa şehirlerini ziyaret etti. Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da başlayan gezi programı  Portekiz'in başkenti Lizbon'u  kapsayacak şekilde devam etti. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan  HALİDE GÜRÜN (solda),  süt ürünleri işleyen ve hellim peyniri üretimi yapan aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Kıbrıs Türk Sanayi Odası üyesidir.

alt

17. TKg üyesi İLKE ÖZERLAT (solda) yakın arkdaşları ile birlikte Temmuz ayının ilk haftasında İspanya'nın ünlü ve zengin şehri, Katalan Bölgesinin başkenti   Barselona'yı ziyaret etti.  Barselona'daki  turistik yerleri ve popüler mekanları ziyaret eden  arkadaşlar, tatillerinin bir bölümünü geçirmek için İbiza Adası'na gittiler. İbiza Adası Akdeniz'de ispanya yönetimindedir ve  Balear  Adaları arasında yer almaktadır. 

alt

İLKE ÖZERLAT  ve arkadaşları tarihi Barselona'da gün batımını ünlü bir terastan izlediler. İspanya'nın Akdeniz kıyısındaki renkli  şehri Barselona tarih   boyunca  zengin ve önemli bir şehir olarak, başkent Madrid ile sürekli bir çekişme içinde olmuştur.  

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan İLKE ÖZERLAT,  kuru kahve üreten (Türk kahvesi, espresso ve fitre kahve) aile şirketinde yöneticidir. Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası üyesidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 4. TKG programına KKTC'den katılan LEVENT ÖZERDAĞ (sağdan 2.) Ağustos  ayının son haftasında aile üyeleri ile birlikte Portekiz'in Lizbon şehrini ziyaret etti.

LEVENT ÖZERDAĞ ünlü İtalyan markası dünya devi Segafredo Zanetti markası ile Lefkoşa'da  Doğa Park Alışveriş Merkezinde 22 Mayıs 2015 tarihine  yeni bir kafe açtı.  TKG web sayfamızda yayınlanan habere ulaşmak için bu lnkin tıklanması yeterli olacaktır.

Lizbon tatilinin yeni iş yeri kuruluşunun getirdiği yorgunluğu unutturmasını dileriz. 

alt

8. TKG üyesi ALBERT GACAOĞLU (sağda) Almanya'nın  Münih şehrine yaptığı  kısa süreli çalışma ziyareti sırasında, şehrim tarihi bölgelerini de gezmek için fırsat yarattı.

8. TKG  Programına Rusya-Moskova temsilcisi olarak katılan ALBERT GACAOĞLU  Ekonomi Başkanlığının Rusya'daki ticaret müşavirliklerinde yerel uzman olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra,  DYO Boyalarının Kafkasya Bölgesi sorumlusu olarak çalışmaya başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girşimciler programına Rusya'dan katılan ALBERT (GADZHAEV) GACAOĞLU aslen Karaçay asıllıdır.

alt

İnşaatı Fuarı nedeniyle Paris'e  giden 15. TKG üyesi NARBEK  ABDULLAEV (sol başta) program kapsamında Belçika'nın başkenti  Brüksel'i de ziyaret etti. Brüksel'de bulunan Atomium önünde heyet üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Atomium 1958 yılında Expo 58 fuarı için yapılmış Belçika'nın Brüksel şehrinde bulunan anıt binadır.

15. TKG programına Kırgızistan'dan katılan  NARBEK ABDULLAEV (sağda) iki yıl arayla Paris'te düzenlenen dünyaca ünlü yapı inşaatı ve  mimarlık alanındaki en son teknolojilerin ve en gelişmiş ürünlerin sergilendiği BATIMAT  büyük sergi buluşmasına katılmıştı.    

TOBB tarafından  düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'dan katılan  NARBEK ABDULLAEV, inşaat sektöründe faaliyet gösteren yüksek katlı konut projeleri, site inşaatı, otopark ve ofis inşaatı ile uğraşan, otel ve site inşaatı yatırım projeleri olan ve mobilya fabrikası işleten şirketin genel müdürüdür.

alt

Venedik şehrinin  simgesi olan  ünlü San Marco meydanında tarihi Katedrali, Düka Sarayını ve Saat Kulesini bu fotoğraf ile belgeleyen  JAMSHİD SAEEDİ arkadaşımıza iyi tatiller diliyoruz. 

Afganistan'dan 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEDİ, 10 Haziran 2015 tarihinde Dünya Odalar Federasyonu Kongresine katılmak üzere  İtalya'nın Torino kentine  gitmişken, toplantıdan sonra  Kuzey İtalya'nın tarih şehirlerini de ziyaret etti.

Basel, Milano, Torino, Venedik kentlerinde tarihi meydanları ve büyük katedralleri gezen JAMSHİD SAEEDİ, italya'nın kuzeyden sınır komşusu İsviçre'nin göl kenarında kurulu tarihi kasabalarını da ziyaret etti. 

JAMSHİD SAEEDİ  inşaat yapımı, strafor üretimi, alüminyum ve pvc pencere –kapı üretimi konularında  faaliyet gösteren şirket sahibidir.

10. TKG programı katılımcısı JAMSHİD SAEEDİ'nin İtalya izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

Ortaçağ boyunca deniz ticareti ile zenginleşen, kültürel değerleri bağrınd atoplayan, kanallar şehri kadim kent Venedik'i ziyaret eden HAMEED SAİDİ arkadaşımıza bu fotoğrafı bizimle paylaştığı için teşekkür  ediyoruz.  

10 Haziran 2015 tarihinde Torino'da gerçekleşen Dünya Odalar Federasyonu Kongresine katılmak üzere İtalya'ya giden Afganistan'dan 13. TKG üyesi HAMEED SAİDİ (sağda) toplantıdan sonra İtalya'nın bazı kentlerini  ziyaret etti

HAMEED SAİDİ'nin İtalya gezisi izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasını  ziyaret etmek yeterli olacaktır.

İtalya'nın kuzeyindeki şehirlerden Venedik'i gezen 13. TKG üyesi HAMEED SAİDİ, İsviçre'nin İtalya sınırına yakın olan Geneve kentini de ziyaret etti. 

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan HAMİDULLA (HAMEED) SAIDI,  prefabrik bina, çelik konstrüksiyon ve konteynır imalatı yapan şirket sahibidir.

Afganistan'dan Dünya Odalar Federasyonu Kongresine katılan TKG üyelerimiz ile  TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşılmaktadır.