alt

TOBB tarafından düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan'ın Rodos Adasından katılan GÜLER SARIHASAN her yıl  işlerin hafiflediği sezonda Londra'ya giderek, arkadaşlarını ziyaret etmektedir.

Londra'da bulunduğu sırada popüler  meydanları ve tarihi binaları gezen 16. TKG üyesi GÜLER SARIHASAN, ünlü  saat kulesi Bigben ile aynı karede buluşarak Londra sevgisini belgeledi.  

GÜLER SARIHASAN'ın Londra izlenimlerine ait farklı footğraflara arkadaşımızın facebook sayfasından erişim mümkündür.

alt

11. TKG programımına Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan HÜSEYİN KASAPOĞLU (sağdan 2.) Londra'da düznelenen anadolu Kültür Festivainde Bursa Mehter Takımı'nın gösterisini izlerken  duygulu anlar yaşadı ve çok memnun oldu.

11. Türkçe Konuşan girimciler programı katıımcısıs HÜSEYİN KASAPOĞLU'nun Londra izlenimlerine ve Anadolu Kültür Festivalinden renkli görüntülere arkadaşımızın facebook sayfasından erişim olanaklıdır.

Londra'da düzenlenen ve geleneksel hale gelen 'Anadolu Kültür Festivali' geçtiğimiz yıllardaki başarılı organizasyonların ardından 22-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında Clissold Park'da zengin bir program ile  dokuzuncu kez düzenlendi.

Anadolu Kültür Festivali kapsamında düezelenen etkinik programlarına  bu linkten ulaşmak mümkündür.

Anadolu Kültür Festivalinde de 35 farklı çadırda Anadolu kültürünü tanıtan etkinliklere yer verildi. Festival süresince kurulan standlarda Anadolu’nun zengin mutfağından lezzetli ev yemeklerisunuldu. Yağlı güreş turnuvası düzenlendi. Bursa Mehter Takımı'nın konserlerine, Nasreddin Hoca, İbiş tiyatro oyunları, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu ve süpriz sanatçıların katılımıyla renkelenen festivele Londarlılaraın ilgisis çok yoğu oldu.

Londra'da Clissold Park' da düzenlenmekte olan Anadolu Kültür Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgilere  ve farklı foteğraflara Eurovizyon haber sitesine ait  bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

 

TOB tarafından düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Irak-Kerkük'ten katılan NURİ SALİHİ,  İngiltere-Irak İşbirliği Konferansı nedeniyle 1-4 Haziran 2015 tarihlerinde  Londra'da bulunduğu sırada Madame Tussaudus  müzesini ziyaret ederek, Atatürk ile hatıra fotoğraf çektirdi.  

alt

18. TKG programına KKTC'de katılan GİZEM ÇELİKER (solda) Haziran ayınd aeşi ile birlikte gerçekleştirdiği Londra gezisinden TKG Londra albümüne Londra Köprüsü fotoğrafı ile katkı yapmaktadır.

18. TKG üyesi GİZEM ÇELİKER'in Londra ziyaretine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.