alt

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı EYYÜP SABRİ ERTEKİN (ön sırada Soldan 3.) ve beraberindeki işadamları heyeti 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te EGEMENDİK Türkiye Mezunları Derneğini ziyaret etti. 

15. TKG üyesi ve EGEMENDİK Dernek Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (sağdan 2.) ve çalışma arkadaşları 16. TKG üyesi ve Dernek  Genel SekreterMİRBEK OKENOV  (arka sırada sol başta) konuklarla yakından ilgilendi.

17. TKG programına katılan  NURLAN SULAIMANOV (arka sırada soldan 4.)  ile 18. TKG programı katılımcıları     MİRBEK KAZANBAKOV (arka sırada sağdan 4.) ve   MAMBET SADYROV  (arka sırada soldan 3.) Şanlıura Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamları ile görüşerek, yeni iş imkanlarını araştırdılar.

alt

15. Türkçe Konuşan Girşimciler programına Kırgızistan temsilcisi olarak kataılan ERKİNBEK DJOROEV (solda) Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı EYYÜP SABRİ ERTEKİN'e,  Şanlıurfa TSO'nun Anılar Küşesinde  sergilenmek üzere  deri üzerine yapılmış bir esim sundu.

alt

EGEMENDİK Türkiye Mezunları Dernek Başkanı  ve 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi ERKİNBEK DJOROEV (solda)  Şanlıurfa TSO Başkanına ziyartleri ve sunduklaraı anı plakti nedeniyle teşekkür ederek, iki  ülke ve kurumlar arasında işbirliği ortamını güçlendirmeye yönelik olan bu ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti.       

alt

18 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası  heyeti ile  EGEMENDİK Derneği  üyeleri gerüşmesinde Türkiye ile Kırgızistan arasındai ticaret hacmini geliştirmek için yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

EGEMENDİK Başkanı ve 15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (sol başta) Şanlıurfa TSO eöneticileri ve üyeleri ile  Bişkek'te  görüşmekten  ve işbirliği olanaklarını analiz etmenin önemine ve yararına inandığını  vurguladı.

alt

EGEMENDİK Derneği Genel Sekreteri ve 16. TKG programı üyesi MİRBEK OKENOV (sol başta) Şanlıurfa TSO heyetinin ziyaretinin olumlu gelişmelere yol açmasını beklediğini ve dilediğini belirtti.

18. TKG programı katılımcıları   MİRBEK KAZANBAKOV  (soldan 3.)  ve   MAMBET SADYROV (soldan 4.)    Türkiye'de bulundukları  sırada 18. Türkçe Konuşan Girşimciler heyeti ile birlikte ziyaret etmiş oldukları Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nın yöneticilerini Bişkek'te konuk etmekten özel bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

alt

Şanlıurfa TSO işadamları heyeti onuruna düzenlenen yemeğe katılan Kırgızistan TKG grubu üyeleri  MAMBET SADYROV  (sağ başta)  MİRBEK OKENOV   (sağdan 7.) ve URAN NİAZALİEV  (soldan 6.) konuklarla yakında ilgilenerek, ortak mutfak kültürürünün  renkli  örneklerini sundular.