alt

TOBB tarafından düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler programlarına Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesinden, Gümülcine ilinden katılan 2. TKg üyesi  İBRAHİM HALİL HASAN  (sol başta) ve 18. TKG  Üyesi GÜNER MUSTAFA (sağdan 3.)  Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği (RUMELİSİAD) tarafından düzenlenen "Uluslararası 2. Balkan Ekonomi Zirvesi" nedeniyle Bursa'ya gelen Balkan ülkeleri temsilcileri ile toplantıda buluşu.  

alt

Farklı tarihlerde düzenlenen TKG programlarına Balkan ülkelerinden katılan  üyeler  7 Şubat 2014 Cuma günü Bursa'da düzenlenen  "2. Balkan Ekonomi Zirvesi"nde buluştu.

2. TKG üyesi  İBRAHİM HALİL HASAN  (sol başta) ve Kosova'dan EDİZ CABRATİ (soldan 3.)  Ekonomi Zirvesinin Balkan Türkleri  için yeni yollar ve yeni ufuklar açmasını beklediklerini ifade ettiiler.

Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (RUMELİSİAD) tarafından düzenlenen "Uluslararası 2. Balkan Ekonomi Zirvesi", Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ ve Kosova Başbakan Yardımcısı Edita TAHİRİ’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Balkan Ekonomi Zirvesine Kosova'dan  Kamu Yönetimi Bakanı Mahir YAĞCILAR, Kosova Meclisi KDTP Milletvekili Enis KERVAN ve 30 kadar iş adamı da katıldı.

alt

10. TKG  programına Sırbistan'ın SANCAK Bölgesinden  katılan SENAD AMRA KARIŞIK (sağdan 2.) Bursa'da  düzenlenen 2. Balkan Ekonomi Zirvesine  davet edilmekten memnun oldu.

Zirvede Balkan ülkelerinden işadamları ile Bursalı işadamları, ekonomi işbirliği görüşmeleri yaptı.  Balkanlar ve Türkiye arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere katkı sağlaması amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından proje desteği verilen Ekonomi Zirvesine, Türkiye ve Balkanlar’dan üst düzey bürokratların yanı sıra, 12 Balkan ülkesinden 687 katılımcıyla, 293 yerli ve yabancı firma katılmıştır.

2. Balkan Ekonomi Zirvesi konusundaki ayrıntılı habere ve fotoğraflara ulaşmak için BALKAN GÜNLÜĞÜ  web sitesinin linkini tıklamanız önerilmektedir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimcile rprogramına Yuanstan'ın Batı Trakya Bölgesinden Gümülcine şehrinden katılan İBRAHİM HALİL HASAN,  dayanıklı  tüketim malları, beyaz eşya, uydu sistemleri ve elektrikli ev aletleri ticareti ile uğraşmaktadır. 

TOBB tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Gümülcine'den katılan GÜNER MUSTAFA (GKIOUNER  MOUSTAFA), madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir.

EDİZ CABTARİ   2. Ekonomi Zirvesinin yapıldığı sırada Kosova'nın PRİZREN  şehrindeki  ESNAF derneğinin başkanı plarak görev yapmaktaydı.

10. TKG programına Kosova'dan katılan ENİS CABRATİ'nin ağabeyi olan EDİZ CABRATİ, kardeşi ile birlikte aile şirketleri BURAK OTOMOTİV'i yönetmektedir.