alt

12. TKG programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN'ün (solda) yönetici olarak görev yaptığı aile firması AKGÖL Ltd. Gulfood 2015 Gıda Fuarında stand açarak lezetli Hellim Peynirlerini tüm dünyadan gelen katılımcıların beğenisine  sundu. 

alt

AKGÖL Firmasının Golfood Furaındaki standını ve ürünlerinin fotoğraflarını görmek için Şirketin facebook sayfasının linkini ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Dünya’nın en büyük gıda fuarı olan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 8-12 Şubat 2015 tarihlri arasında  düzenlenen Gulfood 2015 Gıda ve Ağırlama Fuarına, Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) şemsiye standı altında ve "North Cyprus" markasıyla bu yıl 9 firma katıldı.

Fuar stant organizasyon ve koordinasyonunu, KTSO tarafında sağlanmaktadır. KKTC'den hellim ve süt ürünleri başta olmak üzere kahve, harnup, piliç ve tahin-helva alanlarında faaliyet gösteren firmalar yer almaktadır. Firmaların fuar süresince mevcut müşteri ilişkilerini geliştirirken, yeni müşterilerle temas kurma olanağı bulmaları beklenmektedir.

Kıbrıs Türk Sanayi Odasının web sayfasında yayınlanmakta olan fuarla ilgili detaylı habere ve  farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tacikistan'dan katılan OTABEK RUZİEV (sağdan 2.)  ve iş ortağı 18. TKG üyesi VOHİDJON GULOV (soldan 3.) Gulfood 2015'e katılmak üzere Dubai'de bulunduğu sırada dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa'ı ziyaret etti ve seyir terasına çıkarak Dubai'yi 452  metre yüksekten izledi.

alt

16. TKG üyesi OTABEK RUZİEV (sağda),  inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve yüksek kaliteli beton üretimi  ve dağıtımı ile beton üretimi piyasasında lider konumda olan aile şirketinde üst düzey yöneticidir. Şirket aynı zamanda ticaret merkezi yapıp işletmektedir.

TOBB tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tacikistan temsilcisi olarak katılan  VOHİDJON GULOV  (solda) gıda sektöründe faaliyet gösteren,  her türlü baharat ile çikolata ve pasta üretiminde kullanılan katkı maddelerini Tacikistan genelinde toptan e perakende olarak dağıtımını yapan ve Türk, Polonya ve Rus markalarının Tacikistan genel bayisi olan şirkette yöneticidir. Tacikistan İşadamları Birliği ASOT üyesidir. 

OTABEK RUZİEV Gıda sektöründe de faaliyette olan şirketi için yeni bağlantılar bulmak amacıyla Dubai Gulfood 2015 Gıda Fuarını  ziyaret ederek, çeşitli şirketlerle iş görüşmesi yaptı.

Gulfood 2015 Gıda Fuarı’na bu yıl 120 ülkeden 5000’in üzerinde firma stant açmıştır. 5 günlük fuar süresince gıda üzerine çeşitli konferans ve seminerler düzenlenirken, yiyecek ve içecek hazırlama yarışmaları da düzenlenmektedir. Fuar, 12 Şubat 2015 tarihinde sona ermektedir.

1987 yılında bu yana Birleşik Arap Emiriklerinin 2. büyük şehri Dubai'de  International Convention & Exhibition Center'da  her yıl düzenlenmekte olan Dünyanı en büyük gıda fuarı Gulfood 2015  Dubai Ticaret Odasını sponsorluğunda gerçekleşmektedir. 

Gulfood Fuarı ile ilgili detaylı bilgilere web sayfasının linkini ziyaret derek ulaşmak mümkündür.