alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan BURÇİN ÖZDENAK (arkada)  hijyenik ürünler, sağlıklı ürünler, çevreci ürünler ithalatı ile ilgilenen şirketin yöneticisidir. BOTAO Galoş  Giydirme Makinesi,, TOTTOLET Hijyenik klozet kapağı,  LİMPEX anti bakteriyel  temizleme köpüğü, FALCON WATERFREE susuz pisuvar gibi  ürünlerin temsilcisi olan şirket;  ürünleriyle ilgili her türlü hizmet, teknik servis, danışmanlık ve sarf malzemeleri  temini yapmaktadır.  

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler programıa Afganistan'dan katılan MOHAMMAD HASHİM JURAQOL (BAYQARA) lojistik hizmetleri ve inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. Ayrıca makine halısı ticareti ve ıtriyat ( makyaj malzemeis ve güzellik ürünleri) ticaretien de ilgi duymaktadır. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir.

alt

14. TKG programına Bulgaristan'dan katılan FERAD HALİL konut ve sanayi elektrik tesisatı uygulamaları yapan, elektrik malzemesi satışı, oto yedek parça ticareti ve oto servisi işleten şirketin sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. Ruen  Belediye Meclisi üyesidir. 

alt

TOBB tarfından düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler progrmaına Bulgaristan'dan katılan ADEM HASAN İBİSH (sağda)  kış mevsimin ve karın keyfini çocukları ile kızak kayarak paylaştı. 

4. TKG üyesi ADEM HASAN İBİSH  tekstil  ve konfeksiyon makineleri alım satım işiyle uğraşan şirket sahibidir.

alt

13. TKG programına Sırbistan'ın Sancak Bölgesindeki Novi Pazar şehrinen katılan RESAD COSOVİC  son teknolojiyle üretilmiş kar kızağı ile 2005'in ilk günlerinde  yüksek tepelerde rahat bir gezinti yaptı.

13. TKG üyesi RESAD COSOSVİC, mobilya aksesuraları, evye ve searamik ticareti yapan şirket sahibidir.

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Karadağ'dan katılan MERSUDİN MEDJEDOVIC de  kış mevsiminde karı ve  doğanın güzelliklerini yakından yaşamayı tercih etmektedir. 

14. TKG üyesi MERSUDİN MEDJEDOVIC   ev tekstili ticareti yapan, perde ve dekorasyon işleri yapan  aile şirketinde üst düzey yöneticidir.  Arkadaşımızın facebook sayfasına erişim için bu linki tıklamak yeterli olacaktır.

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan ERGİN SUNGURI  oğlunu karla tanıştırdı.  Ailesi ile birlikte "14 Şubat St Valentine Day"i  kayak merkezinde kutlayan  14. TKG üyesi ERGİN SUNGUR inşaat sektöründe faaliyet gösteren dış cephe kaplama imalatı ve uygulaması yapan aile şirketinde üst düzey yöneticidir. 

alt

2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Romanya'dan katılan TANER REŞİT ailesi ile kar ve kayak tatili yapmak için Bulgaristan'ınRazlog kentini tercih etti. 

2. TKG programı üyesi TANER REŞİT,  Köstence'de yaşamaktadır, Demokratik Tatar Birliği üyesidir. Taşımcılık ve  gayrımenkul sektöründe faaliyet göstermektedir. Belediye Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Arkadaşımızın facebook sayfasındaki  kar tatili fotoğraflarına bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya'nın Başkortostan Özerk Bölgesi'nin başkenti Ufa şehrişnden dan katılan RUSLAN TUKAEV karda motorlu kızak sürme deneyiminden memnnun kaldı. 

Bursa Uludağ Üniversitesi mezunu olan16. TKG üyesi  RUSLAN TUKAEV,  projelendirme, yatırım ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve halen AVM, otel, iş merkezi ve residanstan oluşan UFA TOWER ve AVM projesini yapmakta olan şirkette yöneticidir. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe konuşan Girişimciler porgramına Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten katılan NURLAN SULEYMANOV (solda), kış mevsiminin  erken ulaştığı ve uzuz sürdüğü  Kırgızistan dağlarında güneşli günerde aile üyeleri ile birlikte  doğa gezileri yapmaktadır.

17. TKG üyesi NURLAN SULAIMANOV,  sigorta şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır. Türkiye Mezunları Egemendik Derneği üyesidir. Ayrıca kendisinin halı yıkama fabrikası vardır.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'dan katılan  ULUGBEK HOLMATOV (ortada)  çocukları ile birlikte  karda eğlenmek için kış  güneşinden yararlandı.

17. TKG üyesi ULUGBEK HOLMATOV     Uluslararası İş ve Teknoloji Derneği (UİTD )Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. AMCHAM (Amerikan Chamber), Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası, İş ve Tarım Destek Merkezi üyesidir. 

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan MUSLU AKGÜNEY (solda), sıcak iklim kuşağında, Akdeniz'deki bir Ada'da yaşamasına rağmen, karlı günlerde ailesi ile birlikte doğa yürüyüşleri yapmayı sevmektedir.

17. TKG üyesi  MUSLU AKGÜNEY   demir doğrama, su tesisatı, ferforje, çatı-çardak, termosifon imalatı, depo imalatı ve güneş enerjisi, su ısıtma imalatı, Digiturk bayiliği, uydu sistemleri satış ve servisi, reklam, tabela ve anahtar kesimi dallarında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Aydınlık Yarınlar Hareketi (As Başkan), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası üyesidir. 

alt

7. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan ÖZGÜR ÇIRALI  ailesi ile birlikte günlük bir tura katılarak, 8 Şubat 2015 tarihinde Kıbrıs Adasını ortalarında bulunan Trodos Dağında kayak merkezini ziyaret etti. 

7. TKG programı katılımcısı ÖZGÜR ÇIRALI İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Plastik poşet ve ambalaj üretimi yapan  aile şirketinde yöneticidir. Kıbrıs Türk Sanayi Odası üyesidir.