alt

TOBB tarafından düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan ADAN MUHAMETİ (solda) İstanbul'da üniversite öğrenimini yapmakta olan oğlunu ziyaret etmek için İstanbul'a gelince eşine İstanbul'un güzelliklerini tanıtmak istedi. Ailece  Piyer Loti tepesinde çay içerek, Haliç'in büyüleyici güzelliğin izlediler. 

1. TKG programıa Kosova temsilcisi olarak katılan ADNAN MUHAMETİ, 2005 yılındna buyana TOBB ile ve TKG grubu ile yakından ilgilenmekte ve iletişimini sürdürmektedir: TOBB tarafından düzenlenen 2009 ve 2011 DTİK kurultaylarına aktif katılım sağlamışır. 

alt

4. TKG  programına Afganistan'dan katılan SAİD MAUDOOD  GHAİBİ  yeni  ürün araştırması  ve yeni iş bağlantıları nedeniyle Ocak ayının son günlerinde İstanbul'u ziyaret etti.

TOBB tarafından düzenlenen 4. Türkçe  Konuşan Girişimciler programına Afganistan'ın başkenti Kabil'den katılan SAİD MAUDOOD GHAİBİ (Sayed Mawdood Ghaibi) üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniveristesi İktisat bölümünde yapmıştır. Halen Kabil'de Barakat grupta yönetici olarak çalışmaktadır. 

alt

9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Türkmenistan'dan katılan DOVRAN BAYLİYEV (solda) 10-14 Şubat 2015 tarihinlerinde iş görüşmeleri nedeniyle İstanbul' a geldi. Sheraton İstanbul Ataköy Hotel'de konaklayan 9. TKG  üyesi DOVRAN BAYLİYEV, kendisini  karşılayan ve havaalanından uğurlayan 7. TKG programına Azerbaycan  temsilcisi olarak  katılan CAVİD SAGDIGOV (sağda) ile 2010 yılındna bu yana Türkmenistan'da ortak inşaat prorejeleri üstlenmektedir.

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'dan katılan (RAKHMETULLA  CHETIN)  RAHMETULLAH ÇETİN (ortada) Ocak ayının son günlerinde İstanbul Güneşli'de yaşayan anne ve babasını ziyaret etti. 

Kazakistan'ın Almaty şehrinde yaşayan RAHMETULAH ÇETİN Elektromaster Ltd.  şirketinde genel müdür olarak görev yapmktadır.

Ege Bölgesinde bulunan Manisa'nın  ilçesi  Salihli'de yaşayan kızkardeşini de ziyaret eden14. TKG üyesi  RAHMETULLAH ÇETİN, kız kardeşinin ailesi ile birlikte Kurşunlu kaplıcalarının doğal güzelliklerini paylaştı. 

alt

8. Türkçe Konuşan Girişimciler programıa Türkmenistan'd katılan DOVRAN ABDYRASULOV, (ortada) 2015 yılı Ocak ayının son haftasında Türkiye'deydi.

24 Ocak 2015 tarihinde Karadeniz kıyısındaki Samsun ilinde Organize Sanayi Bölgesinde şirket ziyaretleri gerçekleştiren 8. TKG üyesi DOVRAN ABDYRASULOV fabrika ve iş yeri ziyaetleri yaparak,  iş bağlantılarını geliştirdi ve yeni anlaşmalar imzaladı. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Sırbistan'ın Sancak bölgesinden katılan SAFET  ALOMEROVIC, iş görüşmeleri yapmak ve üniversite döneminden 20 yıllık  okul  arkadaşlarını ziyaret etmek üzere 3 Şubat 2015 Salı günü Eskişehir'i ziyaret etti.

17. TKG üyesi SAFET  ALOMEROVIC,  otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, oto yedek paça, aksesuar, akü, motor yağı ticareti yapan şirket sahibidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya'dan katılan JULİA STRUNENKOVA  2015 Şubat ayının ilk günlerinde turizm sektöründe çalışmak üzere İstanbul' geldi.

Kazan'da T.C. Elçiliğinin düzenlediği Türçe kurslarına katılarak Türkçe bilgisini geliştiren JULİA STUNENKOVA arkadaşımıza  İstanbul'daki yeni iş yaşamında başarılar dileriz.

17. TKG programına katıldığı sırada tataristan'ın başkenti Kazan'da otelcilik hizmetleri veren, hedef kitlesi olan Rus ve yabancı turistler, sporcular, işadamları, öğrencilere indirimli konaklama hizmeti sunan hostel işleten 17. TKG üyesi  JULİA STRUNENKOVA  bu tesisi devrederek, Rusya pazarına Türkiye turlaraı satmak amacıyla İstanbul'da buluanan bir şirket ile anlaşma yaptı.

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan  JALE  YILMAZER (sağda)  2015 yılı Şubat ayının ilk günlerinde İstanbul ve Antalya'yı ziyaret etti.

17. TKG üyesi  JALE YILMAZER finans sektöründe çalışmakta,  danışmanlık ve güneş enerjisi sitemleri ie ilgilenmektedir.

alt

13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan EKREM ECE  2015 Şubat ayının ilk günlerinde  İzmir ve İstanbul'u ziyaret etti.

İzmir yakınlarında ÖZDERE bölgesinde bulunan arazisinde tarımsal depolama işletmesi kurmak isteyen 13. TKG üyesi EKREM ECE araştırma ve başvurularını tamamlayarak İstanbul'a döndü.

İstanbul'da bulunduğu sırada dost ve akrabalarını da ziyaret eden EKREM ECE, Türkiye'de yatırım yapmaya hazırlanmaktadır.  Almanya'da  toptan ve perakende gıda ve içecek ticareti konusunda faaliyet gösteren,  kağıt ve ambalaj üretimi yapan şirket sahibidir. Köln Ticaret Odası (IHK) üyesidir. Türk İşadamları Dernekleri Avrupa Federasyonu TİDAF üyesidir. 

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan  TİMUR HALİLOV  (ortada) aile  üyeleri ve yakın arkadaşları ile yeni yıl öncesi alışveriş  yapmak için Edirne'yi ziyaret etti.

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV, Bulgaristan Türk Ticaret ve Sanayi Odasında yönetici olarak çalışmaktadır.