alt

15. TKG programına Bosna Hersek'ten katılan ADNAN  HADZİMUSİC şirket toplantısı nedeniyle İstanbul'da bulunduğu 14-15 Kasım 2015  tarihlerinde  Sultanhmet Camii,  Ayasofya ve Kız Kulesi gibi İstanbul'a değer katan simge anıtlaraı da ziyaret eti. 

15. TKG üyesi ADNAN HADZİMUSİC'in İstanbul ziyaretine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için değerli arkadaşımzın  facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

TOBB tarafından  Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bosna  Hersektemsilcsi olarak katılan ADNAN HADZİMUSİC, Ankara Üniveristesi Hukuk fakültesi mezunudur.

Patent ve marka vekilliği yapan, sınai haklar,  patent, marka ve endüstriyel tasarım hakları konusunda danışmanlık hizmetleri veren 15. TKG üyesi ADNAN HADZİMUSİC bir süredir Nobel İlaç'ın Bosna Hersek temsilciliğinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan'ın Rodos Adası'ndan katılan MOUSTAFA SIECH  2015 yılının ayının son haftasında arkadaşları ile birlikte kış tatili için geldiği İstanbul'da Sultanahmet Meydanında  AYASOFYA manzaralı bir otelde konakladı. 

17. TKG üyesi MOUSTAFA SIECH  (Mustafa ŞEYH) Araç satışı, araç parça satışı, araç kiralama (rent a car) araç sigortalama hizmetleri, tamirhane ve çekici hizmetleri konusunda faaliyet gösteren şirket sahibidir. Rodos Müslümanları Kültür ve  Kardeşlik  Derneği kurucusu ve eski başkanıdır. Oniki Ada Sanayi ve Ticaret Odası üyesidir. Rodos Araç Tamircileri Derneği Başkan Yardımcısıdır. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan  KADRİYE ALİMANOVA'nın  ortak olduğu  Yabancı Dil Merkezi İngilizce Türkçe ve Bulgarca dillerinde eğitİm vermektedir.

Kadriye diyor kİ: "2015 yılının Mart ayı babaannemin Türkiye hayalini gerçekleştirmek üzere koyulmuştuk yola. Kendisinin Türkiye'ye ilk gidişi olduğundan en çok ziyaret etmek istediği ve o zamana dek sadece televizyonlarda gördüğü bir yerdi Sultanahmet Meydanı." 

alt

15. TKG programına Afganistan'dan katılan BABUR JAMAL  (SAYED BABÜR JAMALUDDİN)  (sağ başta) 3-10 OCAK 2015  tarihleri arasında İstanbul'u ziyaret etti.  Sultanahmet Meydanında Ayasofya Müzesi  önünde çekilen bu  fotoğraf  iş ve dostluk görüşmelerinin anısını yansıtmaktadır.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girşimciler Programına Afganistan'dan katılan SAYED BABÜR JAMALUDDİN (ortada)  Kabil ve Mezarı Şerif kentlerinde büyük askeri inşaat ihalelerinde yerel ortak olarak inşat işleri yükleniciliği yapan şirket sahibidir.  Ayrıca, lojistik, tedarik ve ithalat konularında faaliyet gösteren  ikinci bir şirketin de sahibidir.

15. TKG üyesi SAYED BABÜR JAMALUDDİN'in istanbul izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasından erişmek mümkündür.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen 14. TKG programına Afganistan'dan katılan ABDUL HAKİM,  8 Ekim 2014 tarihinde iş görüşmeleri nedeniyle  İstanbul'a geldiğinde Sultan Ahmet Meydanını ziyaret etti. Mavi Camii manzarası ile Ayasofya'nın karşısında çektidiği bu fotoğraf ile İstanbul ziyaretini belgeledi.

alt

TOBB tarafından Mayıs 2010 tarihinde Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kosova'da katılan  ENİS CABRATİ   her yıl fuar veya tatail amaçlı olarak düzenli olarak  İstanbul'u ziyaret etmektedir.

Sultanahmet Meydanında Ayasofya'nı karşısındaki bu fotoğraf  geleneksle İstanbul görünümüne güzel bir örenk oluşturmakadır.

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'da (soldan 2.) Uzak Doğu yolculuğu öncesinde yeni yılın ilk günlerinde  iş görüşmeleri nedeniyle İstanbul'a geldi.

alt

13. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU,  İstanbul Sultanahmet Meydanında Ayasofya Müzesi önündeki hatıra fotoğrafı ile 2015 yılını ilk  İstanbul ziyaretini kayıt altına aldı.

Toplu yemek üretimi,  mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibi olan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU,  üniversite öğrenimini Türkiye'de  yapmışır. Ankara Üniveristesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. 

alt

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'nun  aile üyeleri ile birikte yaklaşık  2 yıl önce 23 Ocak 2013 tarihinde   Sutanahmet Meydanında aynı noktada  aksi yönden  çekilen bu fotoğrafı da konuya uyumu nedeniyle  arşivimize ekliyoruz.

10. TKG programı katılımcısı TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'nun İstanbul ziyaretine ait farklı fotoğraflara facebook sayfasını ziyaret ederek ulaşmak mümkündür.

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan YÜKSEL SARAR'da yeni yılın ilk günlerinde İstanbul'da Sultanahmet Meydanında ve Aysofya Müzesi önünde bir selfi/özçekim ile TKG ailesini iyi dilekleri ile selamladı.alt

Isı yalıtım sistemleri, sanayi izolasyon sistemleri, yangın koruma sistemleri, sanayi hizmet sektörü ve  demir ve boru kaynak hizmetleri veren şirketin ortağı ve genel müdürüolan 14. TKG üyesi YÜKSEl SARAR (solda), TDU Türk-Alman İşverenler Derneği kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Rhein /IHK) Sanayi Odası ve Rhein (HWK) Ticaret Odası üyesidir.  MÜSİAD Rhein Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Türk Alman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Mevlana Camii 2. Derneği Başkanıdır..

14. TKG programı katılımcısı YÜKSEL SARAR'ın İstanbul izlenimlerine ait farklı fotoğraflşara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan  katılan HESAMUDDİN HESAM FAZALUDDİN'in 29 Ekim 2010 tarihinde cumhurşiyet bayramı kutlmaları sırasında Sultanahmet Meydanında tarihi  Ayasofya ile çektirmiş olduğu bu İstanbul fotoğrafını bu haberin dışında tutmak istemedik.

alt

12. TKG üyesi HESAMUDDİN HESAM FAZALUDDİN  gıda, temizlik, kozmetik ve tekstil ithalatı konularında faaliyet gösteren firma sahibidir. Aydın Afganistan Eğitim ve Kültür Derneği üyesidir. 

HÜSAMETTİN HÜSAM'ın istanbul fotoğraflarına bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

11. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Afganistan'dan katılan doktor AHMAD  ARSALAN KARIMI   (soldan 2.) Ekim 2014'te konukları ile Sultan Ahmet Meydanını ziyaret ettiklerinde Ayasofya önünde fotoğraf çektirdi.

alt

11. TKG üyesi AHMAD ARSALAN KARIMI 2010 Ekim ayında da Ayasofya görüntüsü ile bir fotoğrafta yer almıştı.

Doktor AHMAD ARSALAN KARIMI'nin İstanbul albümüne ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmekedir.

alt

15. TKG programıa Özbekistan'dan katılan MARIFJON KURBONOV   PVC, plastik boru ve fiting sektöründe Özbekistan genelinde toptan ticaret yapan, bayilerine   ürün dağıtımı yapan şirketin sahibidir. Çeşitli Türk marklarının temsilciliğini yapmaktadır.  

15. TKG üye MARUF KURBANOV 'un Haziran 2014'te TUSKON toplantısı nedeniyle  geldiği  İstanbul'da Ayasofya izlenimlerie ait farklı fotoğraflara facebook sayfasını ziyaret ederek ulaşmak mümkündür.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Irak Kerkük'ten katılan İSAM ABBAS MUDRAB   (ESAM VENDAVİ) İstanbul'da bulunduğu amanlarda  Sultanahmet Meydanını  ziyaret ederek,  tarihi çevrede bulunmaktan özel bir memenuniyet duymaktadır. Ayasofya'nın önünde  çekilen bu fotoğraf  da TKG üyelerinin İstanbul'la ilgili ortak ilgi alanlaraına bir örnek olmaktadır. 

15. TKG üyesi İSAM ABBAS MUDRABPVC, Plastik doğrama, çelik kapı ticareti ile uğraşan, ayrıca kiremit ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası ve Kerkük Türkmen İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesidir. 

alt

Afganistan'dan 16. TKG üyesi SUAİD M. HANİF İBADİ M.SHRİF yakınlarını ziyaret etmek ve iş görüşmeleri yapmak üzere  Eylül ve Ekim 2015'de  İstanbul'u ziyaret etti.  

Aile üyelerine Sultanahmet Meydanını gezdiren HANİF İBADİ  oğlu ile birlikte  Ayasofya'nın önünde kameraya gülümseyerek TKG Ayasofya Albümü'ne katkıda bulundu.

TOBB tarafından düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girşimciler programına Afganistan'dan katılan  SUAİD M. HANİF İBADİ M.SHRİF  bina, okul, hastane vb inşaat yapan, uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren, makine halısı ve profil PVC ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir. 

alt

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan SAYED MAWDOOD  GHAİBi  (solda) sık sık İstanbul' ziyaret etmektedir.

22 Ağusto 2015 tarihinde Afganistan'dan  gelen arkadaşları ile  çevreyi gezerken, tarihi  Sultanahmet Meydanında, Ayasofya Müzesi önünde   İstanbul'un bu ünlü  simgesini gece görüntüledi.

Bir süre önce ailesini Konya iline yerleştiren ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşayan 4. TKG üyesi  SAYED MAWDODD GHAİBİ,  Afganistan, Özbekistan ve Türkiye arasında  ticaret yapmaktadır. 

alt

İran'dan 6. TKG üyesi SALAR AHMADİ POUR 10 Temmuz 2008 tarihinde iş ziyareti nedeniyle İstanbul'da bulunduğu sırada tarihi meydanda Ayasofa müzesi önünde, Sultanahmet Camii manzarası ile  gezisini belgeledi. 

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına İrandan katılan  SALAR AHMADİPOUR, telekomünikasyon cihazları üretimi, donanım ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ticaret Odası, Enformasyon Yüksek Konseyi, İran Muhaberat Şirketleri Derneği, İran Enformasyon Şirketleri Derneği, İran Bilgisayar Esnaf Birliği üyesidir.