alt

9. TKG programına Afganistan'dan katılan MURAD HAMİDİ  (ön masada sağda) Afgan-Amerikan Ticaret Odası tarafından düzenlenen Ticari Eşleştirme ve İşbirliği Konferansı'na katıldı.

Afgan Amerikan Ticaret Odası (AACC), kuruluşunun 10. yılını kutlama etkinlikleri kapsamında, 28 Ekim 2014 Salı günü,  Afganistan'ın başkenti Kabil'de Safi Landmark Otel'de girişimcilik konferansı düzenledi.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'ın naşkenti Kabil'de katılan JAMSHİD SAEEYDİ UZBEK de Ticari İşbirliği Konferansına katıldı.

alt

2013 yılında düzenlenen konferans kapsamında ABD'ye gitmiş olan 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEYDİ  bu gezi programından çok memnun kalmış ve olumlu  izlenimlerle dönmüştü.  TKG Portalında yayınlanan ABD ziyareti haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

ABD-Afganistan  Ticaret Odası tarafından düzenlenen ve girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği  "Business Matchmaking Conference (BMC)" iki ülke işadamları arasında gelecekte yapılacak ortak yatırımlar ve yeni iş alanları konusunda yeni ufukların araştırıldığı bir çalıştay şeklinde  gerçekleşti. Toplantını evaımında katılımcılar için ABD'ne bir gezi düzenlenmesi ve 3. aşamada ise 2015 yılıudna Dubai'de benzer bir toplantının yapılması planlanmıştır. 

alt

Toplantı kapsamında ilgili sektörlerin arasında ikili iş görüşmeleri düzenlendi. Tarafların biraraya gelmesine ve birbirlerini tanımalarına vesile olan ikili görüşmelerinin devamında verimli işbirliklerinin gerçekleşmesi beklenmektedir.

alt

Haberle ilgili detaylara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Konferansla ilgii farklı görüntülere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

alt

Haberin  farklı fotoğraflarına MURAD HAMİDİ'nin facebook sayfasıa ait bu inkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Afganistan'dan katılan  MURAD HAMİDİ, inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Şirket her türlü bina inşaatı, askeri binalar, prefabrik  konutlar yanı sıra; asfalt ve stabilize yol yapımı, köprü ve diğer altyapı işleri ile bu işlerin projelendirme faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Aydın Afganista Kültür Derneği üyesidir.

10. TKG üyesi JAMSHİD SAEYDİ, inşaat yapımı, strafor üretimi, alüminyum ve pvc pencere –kapı üretimi konularında  faaliyet gösteren şirket sahibidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir.