alt

Afganistan TKG grubu üyeleri T.C. Kabil Büyükeçiiği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında buluştu. 6. TKG Programı katılımcısı MUHİBULLAH VAHAB (soldan 5.) ve 8. TKG grubu üyesi  FARİDUN İLHAM AMANULLAH (soldan 4.) üniveriste eğitimlerini Türkiye'de yapmış olan Aydın Afgan Derneği üyeleri ile kutlamalarda özel bir grup oluşturdular.

alt

6. TKG üyesi MUHİBULLAH VAHAB (soldan 2.), 8. TKG üyesi  FARİDUN İLHAM AMANULLAH (soldan 3.) ve 14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ  Türkiye mezunu arkadaşları ile öğrencilik dönemlerindeki eğlenceli anılarını hatırladılar.  

alt

8. TKG programı katılımcısı FARİDUN İLHAM AMANULLAH(sol başta) ve 6. TKG programı katılımcısı MUHİBULLAH VAHAB (sağdan 2.) T.C. Büyükelçiliğinin bahçesinde  arkadaşları ile buluşma ortamını memnuniyete değerlendirdiler.  

alt

8. TKG programına katılan FARİDUN İLHAM AMANULLAH (sağdan 3.) yol işleri, inşaat, derin su kuyusu sondaj işleri yapan şirket oratğı iken, radyo televizyon sektörüne girmiştir. Afganistan'da siyasi çalışmalarla yakında ilgilenmektedir. Aydın Afgan Derneği kurucu ve yöneticilerindendir.

14. TKG programına katılan MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ   (sağdan 2.) inşaat, mekanik, elektrik ısı yalıtımı ve cephe giydirme alanlarında taahhüt işleri yapan şirket sahibidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği yöneticilerindendir.

alt

6. TKG programına katılan MUHİBULLAH VAHAB (sağdan 2.) , başta enerji sektörü olmak üzere madeni yağ ticareti, inşaat-taahhüt, beyaz eşya, otelcilik ve taşımacılık işiyle uğraşmaktadır. Afgan İş Konseyi üyesidir.

 

Bulundukları ülkelerde Cumhuriyet Bayramımızı kutlayan dostlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.