alt

14. TKG üyesi GULAHMED GULMOHAMMED,  yoğun iş temposunua kısa bir mola verip, İstanbul Boğazında bir saatlik tekne turuna katıldı. 

TOB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Afganistan'dan katılan GULAHMED GULMOHAMMED  inşaat sektöründe, 5. TKG programı katılımcısı ZARİF RAHMETOĞLU'nun sahibi olduğu HUMA Grupta yönetici olarak  çalışmaktadır.

Bir süredir yarı zamanlı olara Ankara'ya yerleşen 14. TKG programı katılımcısı GULAHMED GULMOHAMMED, Afganistan'daki şantiyeler için malzemeleri seçmek ve göndermek üzere zaman zaman İstanbul'a da gitmektedir.    

alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Yunanistan Rodos Adası temsilcisi  olarak katılan KENAN AŞCIZADE  İstanbul ve Kapadokya gezisi için Ekim Ayının son günü Türkiye'ye geldi.

11. TKG üyesi KENAN AŞÇIZADE, İstanbul Boğazının güzelliklerinin fotoğraflamak için  Boğazın iki yakasını da ziyaret etti. Emirgan Sahili,   Kandilli, Cemile Sultan Korusu gibi eşsiz güzellikte manzaralara sahip  yerleri özellikle gezen ve sonbaharın renklerini fotoğraf makinesi ile belgeledi.

İstanbul'da arkadaşları ve aile dostları ile birlikte  vakit geçiren 11. TKG üyesi KENAN AŞCIZADE İstanbul'u çok sevdiğini ifde etmektedir.

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşa girşimciler Programıa Yunanistan'ı Rofos adasında katılan KENAN AŞCI ZADE,  özel jeolojik koşullar nedeniyle Peri Bacaları ile ünlenen Kapdokya Bölgesini de ziyaret etti.

Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere,  tüm bölgeyi gezen ve fotograflayan KENAN AŞCIZADE, Türkiye'nin farklı bir bölgesini ziyaret etmekten ve yakından tanımaktan memnun oldu.  

11. TKG üyesi KENAN AŞCIZADE'nin fotograflaraına bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan  MYUMYUN SALİ MYUMYUN (MUMİN MUMİN)  (solda),   arkadaşları ile birlikte 11 Ekim 2014 tarihinde sonbahar tatili için Bodrum'a geldi.  

Bodrum Gümbet'te İsis Otelde konaklayan 16. TKG üyesi MÜMİN MUMİN  ve arkadaşları sonbaharın sıcak günlerinden yararlanarak çevre gezisi yaptı, denize girdi, gece  eğlencelerine katıldı ve Bodrum sahillerinde güzel bir tatil yaptı.

16. TKG üyesi MYUMYUN SALİ MYUMYUN (sol başta),  spor giysiler üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. 

16.Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Irak Kerkük'ten katılan MUHAMAD NAZIM JAFAR, Kurban Bayramı tatilinden yararlanarak Türkiye'nin güney sahilinde Antalya'da kısa bir tatil yaptı.

alt

Birkaç yıl önce gene kısa süreli bir  gezi kapsamında  Türkiye'nin kuzey sahillerini  ziyaret eden MUHAMAD NAZIM JAFAR'ın Amasra ilçesinde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşıyoruz. 

Fatih Sultan Mehmet'in  Amasra'yı ilk gördüğünde  "Çeşm-i Cihan bu mu ola" dediği rivayet edilir.

16. TKG üyesi MUHAMAD NAZIM JAFAR, inşaat, elektrik, mekanik altyapı ve üst yapı işleri yapan, inşaat malzemeleri ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Türkmen İşadamları Derneği, Kerkük Ticaret Odası, Irak Müteahhitler Odası ve Irak Müteahhitler Birliği üyesidir. 

Irak'ta çok zor koşullarda ayakta ve hayatta kala mücadelesi veren değerli arkadaşımıza kolaylıklar diliyor,  hep birlikte barış  ve huzur içinde yaşayabileceğimz güzel günlerin gelmesini istiyoruz. 

alt

Romanya'dan 11. TKG üyesi TANHER CURTACAI  (sağda) ve 15. TKG üyesi  NEJLA CURTACAI (solda) Eylül ayının son günü Ege sahiline ulaştılar. Ekim ayının güneşli günlerinden yararlanarak Bodrum ve Didim bölgesinde sakin bir tatili tercih eden arakadaşlarımıza "hoş geldiniz" diyoruz.

Bodrum ve Didim bölgesinde bir grup arkadaşı ile tatil yapan arkadaşımıza iyi tatiller diiyoruz.

Arkadaşları ile birlİkte Didim'de tatil yapan ve heyecanlı su sporlarını da deneyen 11. TKG üyesi TANHER CURTACAI  ve 15. TKG üyesi NEJLA CURTACAI   ailesine "yeniden bekleriz" diyoruz. 

11. TKG üyesi TANHER CURTACAI, temizlik malzemeleri, züccaciye, güzellik malzemesi toptan ticareti ile uğraşan firma sahibidir. 

15. TKG üyesi NEJLA CURTACAI,  mali müşavirlik ve muhasebe hizmetleri veren şirket sahibidir. Romanya Demokrat Tatar Birliği üyesidir.

TANER CURTACAI'nin ve NEJLA CURTACAI arkadaşlarımızın Türkiye tatiline ait fotoğralara   bu linkten erişim mümkündür.