alt

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan KADRİYE ALİMİANOVA,  Ege Denizi kıyılarını sevdiği için her fırsatta kısa süreli de olsa  Ege kıyılarında tatil yapma fırsatını değerlendirmektedir.

17 Eylül 2014 çarşamba günü kara yolu ile Ege kıyılarına ulaşan 13. TKG üyesi KADRİYE ALİMANOVA, arkadaşlaraı ile birlikte önce Ayvalık ilçesini ziyaret eti. Mitolojik öykülere ev sahipliği yapmış olan zeytin anavatanı AYVALIK,  Sarımsaklı plajları ve Cunda Adası ile çok ünlü bir tatil beldesidir.

Arkadaşlaraı ile briikte Ege kıyılaraında güneye doğru ilerleyen 13. TKG programı katılımcısı KADRİYE ALİMANOVA, yol üzerindeki  Bergama'yı da selamlamadan geçmedi.  Antik dönemde sıcak su kaynakları ile  sağlık turizminin merkezi  zengin bir krallık olan BERGAMA bugün de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.  

İzmir yakınlarındaki ünü tatil beldesi KUŞADASI'nda konaklayan 13. TKG grubu üyesi KADRİYE ALİMANOVA ve arkadaşlarına iyi tatiller diiyoruz.  

Kuşadası ziyaretinin ardından arkadaşları ile Bodrum'a giden 13. TKG katılımcısı KADRİYE ALİMANOVA, Eylül ayında  çok daha sakin, güzel, renkli bir orta sunan Bodrum'da bulunmaktan memnun kaldı.

13. TKG üyesi KADRİYE ALİMANOVA'nın EGE Kıyılarındaki gezi fotograflaraına ulaşmak için degerli arkadaşımızın  facebook sayfasının linkinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen  10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan TİMUR HALİLOV, 20-21 Eylül 2014 tarihlerinde ailesi ile birlikte İstanbul'u ziyaret eti.

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV  (solda) aile üyeleri ile  birlikte Karaköy Köprüsünde yürürken  üzerinde gün boyu olta ile balık avlamaya çalışan  amatör balıkçıların İstanbul'a özgü atmosferine yakıdna tanık oldu. 

10. TKG programıa Bulgaristan'dan katılan TİMUR HALİLOV, İstanbul'da ünlü Taksim Meydanını ve  Gezi Parkı ziyaret etti.   

İstanbul ziayreti geleneksel Beyoğlu, İstiklal Caddesi yürüyüşü olmadan düşünülemez. 

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV'un İstanbul'daki haftasonu gezisine ait fotograflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan EKREM ECE aslen Mardin kökenlidir.       

Toptan ve perakende gıda ti ve içecek ticareti konusunda faaliyet gösteren,  kağıt ve ambalaj üretimi yapan şirket sahibiolan 13. TKG üyesi EKREM ECE Köln Ticaret Odası (IHK) üyesidir. Türk İşadamları Dernekleri Avrupa Federasyonu TİDAF üyesidir.

Aile ziyaretinde bulunmak  ve memlekette ve tatil yapmak amacıyla  Eylül ayının ikinci yarsında Mardin'i ziaret eden 13. TKG üyesi EKREM ECE arkadaşımıza "hoş geldiniz" diyoruz.  

13. TKG programına Almanya'da katılan EKREM ECE'nin Mardin ziyaretine ait fotograflara değerli arkadaşımızın facebbok sayfasından ulaşamak mümkündür.

alt

TOBB tarafından düzenlenen  9. Türkçe Konuşa girşimciler Programına Almanya'dan katılan İSMAİL HAKKI YILDIZ, ailesi ile birlikte tatil yapmak üzere  Ege kıyılarının güney ilçesi BODRUM'u tercih etti.

Bodrum'dan sonra Adana ve Mersin bölgelerini de ziyaret eden, yaylaları gezen  9. TKG üyesi İSMAİL HAKKI YILDIZ  ve Ankara'daki işlerini konrol ettikten sonra Almanya'ya döndü. 

9. TKG üyesi İSMAİL HAKI YILDIZ, Almanya'da inşaat sektöründe faaiyet göstermektedir. Başta enerji nakil hatları olmak üzere altyapı konularında uzmanlaşan  firması ile Avrupa genelinde büyük projelerde yüklenici olarak iş yapmaktadır. Şirketin bir merkezi de Ankara'da bulunmaktadır.

9. TKG programı katılımcısı İSMAİL HAKKI YILDIZ, TOBB ETÜ Üniveristesi  ile de yakın işbirliği yapmaktadır. Mühendislik bölümü öğrencilerine şirketlerinde staj ve iş imkanları sunmaktadır.

Bodrum'da TÜRKBÜKÜ mevkiinde Hilton Otelinde konaklayan 9. TKG üyesi İSMAİL HAKKI YILDIZ (sağ başta)  Ankara, Adana ve  Mersin illerini de ziyaret ederek akrabaları ve arkadaşları  ile görüştü ve tatil yapmaya devam eti.

9. TKG üyesi İSMAİL HAKKI YILDIZ'ın Türkiye ziyaretine ait fotoğraflara bu linkten erişim mümkündür.

alt

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programıa Irak Kerkük'ten katılan MUHAMAD TAHER  (sağda) 30 Ağustos'da Erbil'den Antalya'ya ulaştı.

Antalya ilinin GÖYNÜK tatil bölgesinde  arkdaşları ile tatil yapan 15. TKG Üyesi MUHAMAD TAHER 15 Eylül 2015 tarihine kadar Türkiye'de kalmayı ve tatilin tadını çıkarmayı istemektedir.

15. TKG Programı katılımcısı MOHAMMED  M. TAHER,  boya ve kimyasallar başta olmak üzere inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası ve Kerkük Türkmen İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesidir.

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi MUHAMED TAHER arkadaşımızın tatil fotoğraflarına ulaşmak  için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Romanya'dan kataılan Dr. ERGHİN HAGİCALİL  tatil için Antalya'yı seçti.

30 Ağustos 2014 tarihinde ailesi ile birlikte Antalya ilinin KEMER tatil beldesine giden 17. TKG üyesi ERGHİN HAGİCALİL, bu sezon yeni açılan  Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa Otelde konakladı.

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı ERGHİN HAGİCALİL, kadın doğum uzmanı tıp doktudur. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren, çok sayıda poliklinik ve laboratuvar işleten şirket sahibidir. 

Konakladıkları Otelin sunduğu olanaklardan ve Kemer bölgesininden memnun kalan 17. TKG üyesi ERGHİN HAGİCALİL arkadaşımıza  iyi tailer diliyor ve Türkiye'ye tekrar gelmesini bekliyoruz.

17. TKG programına Romanya'dan katılan ERGHİN HAGİCALİL'in  tatil fotoğraflarına facebook sayfasından erişmek mümkündür. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 1. Türkçe KonuşaN Girişimciler Programına Kosova'dan katılan ADNAN FUSHA profesyonel işlerinden emekli olduktan sonra, yaz aylarının büyük bölümünü Türkiye'de  Trakya bölgesinde ŞARKÖY'de bulunan yazlık evinde geçirmektedir. 

1. TKG üyesi ADNAN FUSHA Kosova'dan ziyaretine gelen aile üyeleri ve dostları ile  neşeli ve  mutlu anlar paylaştı.

1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı ADNAN FUSHA'nın tatil fotoğraflarına erişmek için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bosna Hersek'den katılan İSMAR ZAHİROVİÇ,  Ağustos ayının son haftasında İstanbul'u ve Samsun'u  ziyaret etti. 

Dost ve akrabalarını ziyaret eden 17. TKG üyesi İSMAR ZAHİROVİÇ, İstanbul'u gezerek, tatil yapma olanağını da değerlendirdi.

Karadeniz kıyısındaki SAMSUN'u da ziyaret eden değerli arkadaşımıza "gene bekleriz" diyoruz.

17. TKG üyesi İSMAR ZAHİROVİÇ'in fotoğraflarına bu linkten erişim mümkündür.

alt

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Makedonya'dan katılan AMİR İSMAİLİ  (sağda) ailesi ve arkdaşları ile  sık sık tatil için Türkiye'ye  gelmekte ve kısa süreli de olsa  zamanını Türkiye sahillerinde değerlendirmektedir.

15. TKG üyesi AMİR İSMAİLİ banyo mobilyası üreticileri   ile  iş görüşmeleri yapmak amacıyla İzmir'de bulunduğu sırada, kısa bir mola anı yaratıp, arkadaşları ile Pasaport iskelesinde buluştu.

TOBB tarafından Mayıs 2011'de Ankara, İstanbul,  Konya ve Karaman illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Makedonya'dan katılan AMİR İSMAİLİ  2014 yılının yaz aylarında üç kez Türkiey sahillerini ziyaret etti.  

23 Mayıs 2014 tarihinde İzmir'de hemşehrileri ile görüşen  AMİR İSMAİLİ,  haftasonu tatilini değerlendirmek üzere 19 Temmuz 2014 tarihinde Makedonya'dan  İstanbul'a birlikte geldiği arkadaşları ile Beyoğlu-Taksim  bölgesinde,  İstiklal caddesinde  eğlenme fırsatını değerlendirdi.

15. TKG üyesi AMİR İSMAİLİ bu kez 2 Eylül 2014 tarihinde  arkdaşlaraı ile birlikte Antalya iilnin ALANYA ilçesinde bulunan Hedef Resort Hotelde tatil yapmaktan memnun kaldı.

15. TKG programı katılımcısı AMİR İSMAİLİ'nin fotoğraflarına bu linkten erişim mümkündür.

alt

TOBB tarafından Mayıs 2010tarihinde Ankara ve İstanbul illerinde düznelenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kosova'da katılan  ENİS CABRATİ  10-13 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul'u ziyaret eti.

Harbiye Cemilz Topuzlu Açık Hava Tiyatrosunda ünlü şarkıcı TARKAN'ın konserini izleyen  10. TKG grubu üyesi ENİS CABRATİ, İstanbul'da bulunduğu süreyi iyi değerlendirerek, şehrin tarihi ve kültürel bölgelerini de ziyaret etti.

ENİS CABRATİ,  Üsküdar-Salacak iskelesi karşısında denizin içindeki küçük bir  kayalık üzerinde  asırlar önce inşa edilmiş ve masalllara mitolojik hikayelere konu olmuş olan  ünllü Kız Kulesi'ni ziyaret ederek, yakındaa görmekte memnu oldu. Ayrıca Haliç'e yükseklerden bakan Piyer Loti tepesine teleferikle çıkan 12. TKG üyesi ENİS CABRATİ, İstanbul'un barındırdığı tarihi zenginlikleri  ve ilginç ve güzel manzaralı köşelerini görmüş oldu.

ENİS CABRATİ'inin facebook sayfasına bu linkten erişim mümkündür.