alt

15. TKG programına Kazkistan'dan katılan SHOLPAN SYRGABEYEVA (solda) Antalya'da  bulunduğu sırada tarihi bölgeleri de gezdi ve Roma İmparatoru Hadriaunus tarafından yaptırılan şehir kapısını ziyaret etti.  

15. TKG üyesi SHOLPAN SYRGABEYEVA Konya'da Mevlana Külliyesini de ziyaret etti.

9-17 Ağustos 2014 tarihleri arasında Türkiye'de bulunan, Antalya yakınlarındaki  Adrasan Koyu, Kemer sahil beldesi gibi farklı bölegeleri  gezen Konya Seydişehir'i ziyaret eden ve İstanbul türkçesi ile konuşan sevgili arkadaşımıza "yeniden bekleriz"  diyoruz.

18 Ağustos 2014 tarihinde ülkesi Kazakistan'a  dönene SHOLPAN SYRGABEYEVA'nın tatil fotograflarına  ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

8. Türkçe Konuşan  Girişimciler Programına Kazakistan'ın başkenti  Astana'dan katılan TOLEUJAN ARİNOV, ailesi ile birlikte 3-11  Ağustos 2014 tarihlerinde Antalya'nın Belek beldesinde  tatil yaptı.

8. TKG üyesi TOLEUJAN ARİNOV ailesi ile birlikte ,  Belek'te  Alva Donna Excluisive & Spa Hotelde konakladı. 8. TKG grubunun  üyesi değerli arkadaşımızın tatilinin iyi geçtiğini umuyoruz.  

8. TKG programı katılımcısı TOLEUJAN ARINOV (solda) arkadaşları ile ziyaret ettikleri  Bayram Efendi Osmanlı Kahvecisinde  çay içmeyi  tercih ettiler. Antalya tatili izlenimlerine facebook sayfasından erişmek mümkündür.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına  Almanya'dan katılan GÜLTEKİN DEMİR,  yaz tatilini  Akdeniz sahillerinde geçirdi. 

Ailesi ile birlikte tatil için Türkiye'ye gelen 16. TKG üyesi GÜLTEKİN DEMİR , 10 Ağusto 2014 Pazar günü  İstanbul'dan karayolu ile Fethiye'ye giderken, tarihi ilçe Bozüyük'te mola verdi. 

Fethiye  bölgesini gezen, aile üyeleri ile biraraya gelen  değerli arkadaşımız GÜLTEKİN DEMİR , 26 Ağustos 2014 itibariyl  tatiline İstanbul'da dervam etmiştir.

16. TKG Programı katılımcısı GÜLTEKİN DEMİR'in atail fotoğraflarına ulaşmak için facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan MECBURE EFRAİMVA   arkadaşları le birlikte 14-19 Ağusts 2014 tarihlerinde İzmir sahillerinde tatil yaptı. Izmir ve çevresini ziyaret eden 15. TKG üyesi  MECBURE EFRAİMOVA   Kordon, lnciralti, Ozdere, Görece, Menemen ve Bornova'yı ziyaret ederek, akadaşları ile mutlu anlar paylaştı.

15. TKG  Programıa Bulgaristan'da katılan Güneş Türkiye İle İlşkiler Kültür Derneği kurucu başkanı, emekli öğretmen  MECBURE EFRAHİMOVA, "İlk Göz Agrım" tanımlamasıyla İzmir sevgisini ifade etmektedir. 

Temmuz ve  Ağustos aylarında sırasıyla İstanbul Büyükada, Bodrum ve İzmir'de  güzel tatil anıları  yaşayan 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Progamı katılımcısı MECBURE EFRAİMOVA'nın tatil fotograflarına   facebook sayasının linkinden ulaşmak mümkündür.

alt

13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Makedonya'dan katılan ADEM YAKUP ailesi ile birlikte yaz tatili için Türkiye'nin Kuzey Ege sahillerini ve zeytin ve zeytinyağının başkenti Ayvalık ilçesini tercih etti.

13. TKG Üyesi ADEM YAKUP Ayvalık sahillerinde, Sarımsaklı Plajında tatil yaparken çocukları ile Cunda Adası'nı da ziyaret etti.

ADEM YAKUP  ailesi ile birlikte  Ayvalık bölgesinde güzel bir tatil yaptı. Gün batımında gökyüzünün  aldığı renkler ile ünlü olan Şeytan Sofrası mevkiinden Ege Denizini izleyen  ADEM YAKUP  ve ailesi Ayvalık  tatilinden mutlu izlenimler edindi.

13. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi ADEM YAKUP'un tatil izlenimleri facebook sayfasında yayınlanmaktadır.

alt

17. TKG programına Almanya'da katılan CEYLAN AYTUGAN (sağdan 2.), ailesi ve arkadaşları ile birlikte  Antalya yöresinde tatil yaptı.

17. TKG üyesi CEYLAN AYTUGAN (sol başta) Antalya tatilindeToros yaylalarında konaklayan arkadaşlarını da ziyaret etti.

17. TKG programı katılımcısı CEYLAN AYTUGAN   ailesi, arkdaşları ve yakınları ile birlikte Antalya sahillerinde  mutlu anlar paylaştı. Yakın arkadaşları ile Antalya kıyışlaraında  tekne ile "Mavi Tur"a katılan CEYLAN AYTUGAN  Finike kıyılarını da ziyaret etti.

17. TKG programına Almanya'dan katılan CEYLAN AYTUGAN'ın (sol aşta) Antalya bölgesindeki tatil fotoğraflarına  facebook sayfasının linkinden ulaşmak mümkündür.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Rusya Federasyonunun özerk bölgelerinden Başkortostan'ın başkenti Ufa şehrinden katılan    RUSLAN TUKAEV  (sağ başta)  28 Temmuz-15 Ağustos  2014 tarihleri arasında  ailesi ile birlikte Antalya'da tatil yaptı. 

alt

16. TKG üyesi RUSLAN TUKAEV (sağda), Antalya'da bulunduğu sırada 16. TKG programına Rusya'dan katılan  ve yarı zamanlı olarak Antalya'da yaşayan ve çalışan dönem arkadaşı RAMAZAN URUSOV  (solda) ile görüşme şansı buldu. İki eski dost yeniden biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

16. TKG üyesi RUSLAN TUKAEV'in tatil fotoğraflarına ulaşmak için facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına  Almanya'dan katılan HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK yaz tatili için ailesi ile birlkte karayolu ile Türkiye'ye geldi. 

14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK, Edirne'den Antalya'ya uzanan yolculuk sırasında aile üyeleri ile birlikte   İstanbul Boğazında tekne turu yaptı ve tarihi camileri ziyaret etti.

Burdur şehrinde doğan ve ale kökleri halen Burdur'da yaşayan  14. TKG katılımcısı HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK baba ocağını ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Aile üyeleri ile birlikte Antalya  bölgesindeki tarihi  bölgeleri, antik şehir kalıntılarını da ziyaret eden HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK, Türkiye'de yaklaşık bir ay tatil yaptıktan sonra İstanbul üzerinden Almanya'ya döndü.

14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK'ın tatil fotoğraflarına facebook sayfasının linkini ziyaret ederek ulaşmak mümkündür. 

alt

11. Türkçe Konuşan Girimciler Programına Almanya'dan katılan NEJAT DOĞAN da yaz tatili için Türkiye'yi tercih etti.

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına ikiz kardeşi  NECDED DOĞAN ile birlikte katılan  NEJAT DOĞAN, yaz tatili için bulunduğu Türkiye'de   21 Ağustos 2014 Perşembe günü ünlü Türk düşünürü NASRETTİN HOCA'nınn köyünü ziyaret etti. 

Ankara yakınlarındaki Sivrihisar ilçesinin HORTU Köyünün Nasreddin Hocanın yaşadığı köy olduğu kabul edilmektedir.

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan NEJAT DOĞAN,  Türkiye ziyareti kapsamında Bursa'yı da ziyaret etti.

Türk Folklorik kültüründe çok önemli bri değer olan Hacivat ve Karagöz  anlatları ı ve kukla tiyatrosunu gelecek kuşaklara da akatarmak amacıyla   aBursa Çekirge yöresindeki anıtı ziyaret eden 11. TKG üyesi NEJAT DOĞAN , Marmara Bölesi gezisini tamamlayarak, Ege Bölgesi kıyılarına uzandı.

Tatiline sahil Ege kıyılararındaki  Erdek ilçesinde devam eden değerli arkladaşımız Türkiye gezisi fotograflarına facebook sayfasından ulaşmak mümkündür. 

alt

9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC'den katılan NİYAL ÖZTÜRK (ortada), yaz tatii için Ege sahillerini ve Ege Adalarını tercih etti.

Ege Denizinde Yunanistan'a ait  Midilli  Adasına tekne ile kısa yoldan ulaşmak için 3 Ağustos 2014 tarihinde  Ayvalık' a giden 9. TKG üyesi  NİYAL ÖZTÜRK,  arkadaşları ile Sarmısaklı Plajında neşeli anlar paylaştı. Günbatımının muhteşem renklerini  Şeytan Sofrası tepesinden izleyen grup, Ayvalık merkezde eski sokakları, taş evleri  gezdi.

Ege Denizindeki Petra-Lesbos Adası'nda  tatiline devam eden 9. TKG programının KKTC temsilcisi NİYAL ÖZTÜRK,  8 Ağustos 2014 tarihinde tekne ile bu kez İzmir'in çeşme ilçesine döndü.  

Avrupa Birliği projelerinde uzman-danışman olarak görev yapan TKG Ailesinin müzisyen üyesi değerli arkadaşımıza başarılar diliyoruz.

9. TKG üyesi NİYAL ÖZTÜRK'ün Ege  Bölgesi fotoğrafları için facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan YÜKSEL SARAR, iş ve ziyareti birleştirerek,  yaz tatiini Türkiye'de değerlendirdi. 

Karadeniz kıyısında Ordu ilinin  Ünye ilçesinde doğan 14. TKG üyesi YÜKSEL SARAR'ın ziyaret programı baba ocağından, Karadeniz kıyılarından, memleketinden başladı.

Ankara'yı da ziyaret eden YÜKSEL SARAR, aile üyeleri ile  görüşme fırsatlarını değerlendirirken, işlerini takip etmeyi de ihmal etmedi. 

14. TKG üyesi YÜKSEL SARAR'ın Türkiye ziyaretine ait fotoğraflarına facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kazakİstan'dan katılan ASKAR TAZHİKEN  (solda)  her yıl olduğu gibi, bu sene de Temmuz ayında ailesi ile birlikte Antalya - Belek bögesinde tatil yaptı. Değerli arkadaşımıza "gelecek yıl da bekleriz" diyoruz.

alt

Kosova'dan 10. TKG programı üyesi ENİS CABRATİ'nin  ağabeyi  ve   Prizren Türk Esnaf Derneği Başkanı  EDİZ CABRATİ  (sağda) aileisi ile birlikte yaz tatili için Marmara Denizinde bulunan  Avşa Adasını tercih etti.

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına İran'dan katılan SALAR AHMADİ POUR, annesi ile birikte  22 Ağustos 2014 tarihinde  Antalya'ya ulaştı.

Geçen yıl oldugu gibi, bu yaz tatiininde de Alanya'yı seçen 6. TKG üyesi SALAR AHMADİ POUR, annesi ile birlikte  Alanya'da Cyrstal Garden  Hotelde konakladı. Değerli arkadaşımıza "gene bekleriz " diyoruz.

Karayolu ile İran'a dönen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  SALAR AHMADİ POUR (solda) annesi ile birlikte Van'da Elit  World Otelde konakladı.