alt

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılmış olan IMPRAIM IMPRAIMKO Paskalya tatilinden yararlanarak 19-23 Nisan 2014 tarihleri arasında ailesi ile birlikte İstanbul'a geldi.

Piyer Loti tepesinde tarihi kahvede Haiç manzarasını  anılarına katan 15. TKG üyesi  IMPRAIM IMPRAIMKO  arkadaşımız ve ailesi İstanbul'da güzel bir tatil geçirip, akraba ziyaretlerini ve şehir gezisini tamamlayarak evlerine döndüler.  

15. TKG üyesi IMPRAIM IMPRAIMKO'nın İstanbul gezisi fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.  

alt

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan AYDUVAN SAİDOV, 1-6 Mayıs  2014 tarihleri arasında  Emekçi Bayramı tatilini ve  devamındaki haftasonunu değerlendirerek,  ailesi ile birlikte karayolu ile  İstanbul'a geldi. istanbul'a kaldığı sürece şehri gezen, istanbul Boğazaında tekne turu yapan ve arkadaşarını, akrabalarını ziyaret eden 11. TKG Programı katılımcısı AYDUVAN SAİDOV İstanbul'da baharı selamlama tatilinden memnun klarak ülkesine döndü.

11. TKG grubu üyesi AYDUVAN SAİDOV'un İstanbul gezisi fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan TİMUR HALİLOV, eşi, oğlu, annesi ve ablası ile birlikte bir haftalık Türkiye ziyareti yaptı.

10. TKG grubu yesi TİMUR HALİOV, 2-9 Mayıs 2014 tarihleri arasında karayolu ile  Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra, Safranbolu, Göreme, Kapadokya bölgesi, Amasya, Kayseri  ve Ankara illerini kapsayan yoğun gezi programı gerçekleştirdi. 

Kayseri'de 17 yıl önce mezun olduğu Erciyes Üniveristesi'ni ziyaret eden TİMUR HALİLOV, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğrenim gördüğüdöneme bir saygı ziyaretinde bulunmaktan memnun oldu. Başkent Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret ederek, Anıtkabir Müzesini gezerek, müze mağazasından hatıra eşyaları satın aldı. 

TİMUR HALİLOV'un Türkiye ziyaretinin fotoğraflarına bu linkten erişim mümkündür.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kosova'dan katılan BERKANT CURİ , İstanbul'da baharı selamlamak için Büyükada turunu tercih etti.

2-6 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul'da olan 16. TKG üyesi BERKANT CURİ şehrin en güzel noktalarından biri olan Üsküdar tepelerinden İstanbul'u izledi. 

16. TKG üyesi BERKANT CURİ  Büyükada iskelesinde bisiklet kiralayan BERKANT CURİ, bütün adayı pedal çevirerek dolaştı.

Büyükada'nın kızılçam ormanlarında bir Kosovalı: 16. TKG Üyesi BERKANT CURİ'nin istanbul fotoğraflarına ulaşmak için bu linki ziyaret etmeniz gerekmektedir.

alt

13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'da katılan KADRİYE ALİMONAVA, bahar tatili için Türkiye'nin Batı bölgelerini tercih etti. Arkadaşları ile birlikte 30 Nisan- 6 Mayıs 2014 tarihleri arasında Tükiye sahillerinde baharı selamlayan 13. TKG üyesi KADRİYE ALİMANOVA, İzmir'i gezdikten sonra  Bodrum'a gitti.  

Bulgaristan'da 1-6 Mayıs 2014 tarihlerinin resmi tatil olmasından yararlanarak Türkiye'yi ziyaret eden KADRİYE ALİMANOVA,  İzmir ve Bodrum'da  üçer gün konakladı. Henüz yaz turizminin kalabalık turist gruplaraı da gelmediği için rahat bir şekilde çevreyei gezme ve kafelerde, lokantalarda arkadaşları ile birikte keyiifli mollar verme fırsatı buldu.

13. TKG üyesi KADRİYE ALİMANOVA'nın Izmir'e gitmek için başka nedeni daha vardı. Arkadaşlarıyla birlikte bir süre Sofya'da mültecilerle birlikte çalışmış, özellikle dil konusunda mültecilere yardımcı olmak içi çaba harcamıştı . Bu yolculuk sırasında da İzmir'deki Mültecilerle Dayanışma Dernegini ziyaret edip, Türkiye'deki mülteciler hakkında bilgi alma ve görüş alışverişinde bulunma fırsatını değerlendiren arkadaşımızı gönüllü çalışmaları nedeniyle kutluyor ve başarılar diliyoruz.

İzmir ve Bodrum'da güneşli günlerde çevreyi gezen KADRİYE ALİMANOVA ve arkadaşları, Bodrum  Atatürk Meydanında deve yükü ile   çeyiz taşıma geleneğinin güzel bir örneği ile karşılaştılar. Gelin adayı kızın çeyizini Damat evine deve yükü ile  taşıyan "Düğün Alayı'nı selamlayarak bol bol fotoğraflar çektiler.  Neşeli ve hoş anılar paylaşarak, kısa tatillerini tamamlayarak ülkelerine döndüler.

13. TKG programı katılımcısı KADRİE ALİMANOVA'nın  Türkiye ziyaretine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için bu inki ziyaret etmeniz önerilmektedir.