Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcıları bahar mevsiminin gelmesi ve  iklim koşullarının yumuşamasından yararlanarak, Nisan Mayıs ayında ard arda gelen kısa tatillerden, Paskalya Bayramı ve 1 Mayıs Emekçi Bayramı gibi günlerden  yararlanıp, yeni yerleri görüp tanımak, yeni iş bağlantılar kurmak için yola çıktılar. Yeni ufuklara ulaşmak,  yeni ülkeleri görmek için seyahat etmeni mutluluğunu yaşadılar.

alt

4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Makedonya'dan katılan ESFER ALIJI (solda) ,  Belgrad Maratonu'na katıldı. 

27 Nisan 2014 tarihinde  düzenlenen 27. Belgrad Maratonunda koşan 4. TKG üyesi ESFER ALIJI, Belgrad'da bulunduğu sırada,  Sırbistan'ın ünlü futbol takımı PARTİZAN'ın maçını izleme fırsatını değerlendirdi.  

Belgrad'da  Osmanlı döneminden kalma tarihi yapılaraı izini süren  4. TKG Grubu üyesi ESFER ALİ  Osmanlı'dan esintiler taşıyan tarihi Stambol Gate kapsını, kaleyi  ve  ulu çınar ağacını da ziyaret etti.

4. TKG grubun değerli üyesi ve TKG  Yahoo Mail Grubunun kurucusu ESFER ALI  26-27 Nisan 2014 tarihlerinde haftasonu tatilinden yararlanarak gittiği Sırbistan'ı başkenti Belgrad'da her dakikası dolu olan yoğu bir program gerçekleştirdi.

ESFER ALİ'nin Belgrad gezisine ait farklı fotoğraflara bu linkte ulaşmak mümkündür.

alt

13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya'dan katılan ADEM YAKUBİ bir grup arkadaşı ile birlikte 1-6 Mayıs 2014 tarihleri arasında bir haftalık  Avrupa gezisi yaptı. Slovakya'nın başkenti Bratislava'yı, Avusturya'da  başkent Viyana'yı  ve Linz şehrini, İtalya'da Fiori şehrini,  Çek Cumhuriyetinde başkent Prag'ı ve ikinci büyü şehir olan Brno'yu gezen  ADEM YAKUP ve arkadaşları birlikte neşeli anları paylaştılar ve bol bol fotoğraf çektiler. 

Viyana'nın incisi Schönbrunn Gloriette Sarayını ziyaret eden ADEM YAKUBİ  hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

ADEM YAKUP'un Avrupa gezisinin fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Moldova'dan katılan VALENTİNA UZUN İsviçre'nin Nyon şehirni ziyaret etti. Yeni iş bağlantıları için iş gezisi kapsamında İsviçre'de bulunana VALENTİNA  UZUN, Geneva şehrini de ziyaret ederek, görüşmeler yaptı. 

Kızı ile birlikte Avrupa kentlerini ziyaret eden 6. TKG üyesi VALENTİNA UZUN baharın gelişini  Hollan'dani ünlü şehri Amsterdam'da  kutladı. Tarihi köprüleri izleyerek  şehri keşfeden ana kız  bu özel tatil ve kutlamadan çok memenundu.

Hollanda'nın Dan Haag şehrini ziyaret eden VALENTİNA UZUN Orta Avrupa'nı tarihi kentlerini kültürürü incelerken yeni iş fırsatları hakkında bilgi topladı ve gözlemlerde bulundu.

6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Moldovasdan katılan VALENTİNA UZUN  Hollan'danın Volendam şehrini de gezi programı aekledi.

VALENTİNA UZUN'un Avrupa gezisi ile ilgili daha fazla fotoğrafa  ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

alt

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'da katılan AYDUVAN SAİDOV, 19-23 Nisan 2014 tarihleri arasında Paskalya Bayramı tatilinden yararlanarak, ailesi ile birlikte karayolu ile  İtalya'ya gitti. Paskalya tatiini bir bahar tatili olarak değerlendiren Ayduvan SAİDOV, Belgrad üzerinden İtalya'ya ulaştı. Milano, Venedik, Roma, Floransa ve Santa Lucia kentlerini ziyaret ederek, tarihi yapıları gezdi.

11. TKG üyesi AYDUVAN SAIDOV  ve ailesi İtalya'nın popüler meydanlarını, kiliselerini ziyaret ederek, çok önemli  eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış birbirinden ilginç kentleri gördüler. 

Roma'da ünlü Trevi Çeşmesi (Aşk Çeşmesi)  ve havuzunu ziyaret eden 11. TKG üyesi AYDUVAN SAIDOV  mesleği ve işi gereği havuzlara özel ilgi duymaktadır.

11. TKG programı katılımcısı AYDUVAN SAİDOV, İtalya'ya gidince Venedik' de gezip görme fırsatı buldu.

Havuz, Spa merkezi aqua park inşaatı konusunda faaliyet gösteren , 11. Türkçe Konuşan  Girişimciler  Programına  Bulgaristan'dan katılan  AYDUVAN SAIDOV  Floransa'şehrinde de tarihi havuzları ziyaret etti.

11. TKG Üyesi Ayduvan SAİDOV'un İtalya gezisine ait fotoğraflara bu linkten erişmek mümkündür.

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan TİMUR HALİOV, Paskalya tatilinden yararlanarak, ailesi ile birlikte Romanya'ya bir gezi düzenledi . 

10. TKG grubu üyesi Timur HALİLOV, ailesi ile birlikte 19-22 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Romanya seyahatinde Bükreş,  Bran, Sighisoara, Sinaia kentlerini gezmiş, tarihi kaleleri, şatoları ve  ören yerlerini  ziyaret etti

10. TKG Programı katılımcısı Timur HALİOV'un  Romanya gezisine ait   farklı fotoğraflara bu linkten erişmek mümkündür.  

alt

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Rodos'tan katılan KENAN AHTSİ (Aşçızade), 25-17 Nisan 2014 tarihlerinde klasik Yunan kültürünü konuklarına tanıtabilmek amacıyla Yunanistan'ın başkenti   Atina'ya hafta sonu gezisi düzenledi. 

Atina'da,  Athens Gate Hotel'de konaklayan KENAN AHTSI (Aşçızade) ve konukları kadim şehrin  tarihi bölgelerini ve müzelerini ziyaret etti.  Atina Akropolisine tırmanan konuklar,  Athena Parthenos Tapınağı'nı ve müzesini ziyaret etmekten çok memnun kaldılar. 

11. TKG Grubu üyesi Kenan AHSTİ'inin Atina zİyaretine ait farklı fotoğraflara bu linki ziyaret ederek ulaşılması önerilmektedir.