alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan EŞREF CAN TENLİK (solda) ,  17. TKG programının  heyet başkanı RECEP YILDIZ (sağda) ile Frankfurt'ta biraraya geldi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliği tarafından düzenlenen  Türkçe Konuşan Girişimciler Programının 16. dönem ve 17. dönem başkanları Almanya'nın Frankfurt şehrinde buluştular. 

TKG peogramını son iki döeminin heyet başkanları  17. TKG programı kapsamında Adana'da tanışmış ve programın son 3 günü kurum ve oda ziyaretlerinde birrada olmuşlardı. 

16. TKG programıa Almanya temsilcisi olarak katılmış olan EŞREF CAN TENLİK, Adana'da ürettirdiği iç çamaşırlarını ve Türkiye üreticilerinden temin ettiği diğer iç giyim ürünerini Almanya ve Avrupa pazarında dağıtımını yapmakadır.

40 yıldır Almanya'da yaşayan RECEP YILDIZ ise Frankfurt yakınlarındaki  fabrikasında, talaşlı üretim yapmaktadır. 24 yıldan buyana, kendi firmasında büyük Alman şirketleri için medikal cihazlarda, güvenlik cihazlarında otomotiv sektöreünde ve uçak endüstrisinde kullanıla hassas yedek parça üretimi yapan RECEP YILDIZ,  aynı zamanda mesleki eğiitm alanında usta öğretici olarak CNC operratörlerinin yetişmesine katkıda bulunmaktadr.

5 Nisan 2014 Cumartesi günü ailece tanışmak üzere eşi ile birlikte Frankfurt'a giden, Recep YILDIZ, 16. TKG dönem başkanı  Eşref can TENLİK  ve eşine konuk oldu.  Bu buluşmadan çok memnun olan TKG programı heyet başkanları, sık sık biraraya gelmeye karar verdiler. 

TC Büyükelçiliği'nin Frankfurt Başkonsolosluğu ve Ticaret Müşavirliği tarafından düzenlenen   toplantılara da birlikte katılan iki dönem başkanı, Almanya'nın Frankfurt çevresindeki Türk işadamlarına yönelik örgütlenme vb faaliyetlerde işbirliği yapmanın önemine vurgu yaparak, Türk işadamlarını güçlendirecek projelerde birlikte hareket etmek üzere anlaştılar.