KAYSERİ SANAYİ ODASI  2. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI KATILIMCILARI  İÇİN  İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ DÜZENLEDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarfından düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında  25-27 Eylül 2005 tarihleri arasında kayseri'yi ziyarete den konuklar  kayseri TO, SO ve TB tarafından konuk edildiler ve üst seviyede ağırlandılar. Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Borsası tarafından ağırlanan konuklar, Kayseri'nin markalaşmış lokantalarında yerel lezettleri tanıdılar.

Program 27 Eylül 2005 Salı günü Kayseri Sanayi Odasının  ev sahipliğinde başladı. Kayseri Sanayi Odasının tanıtımı ve faaliyetlerİnin sunumu Kayseri SO Yönetim Kurulu Başkanı  MUSTAFA BOYDAK  tarafından yapıldı.  Kayseri SO Başkanı  MUSTAFA  BOYDAK  konuklarla yakından ilgilendi ve konuk heyet üyelerinin toplantıdan sonra  İSTİKBAL ve BELLONA üretim tesislerini ziyaret etmelerini sağlayarak, konuklara çeşitli ev teksili ürünleri armağan etmiştir. 

alt

Kosova heyeti Kayseri SO Başkanı MUSTAFA BOYDAK'a Prizren şehrini  gösteren bir tablo hediye etti. Kosova heyeti üyeleri  DAVER KAZAZ  (soldan 2.), İSMET KALENDERİ  (sağdan 3.), KALTERINA SHABANİ (sağdan 2.) ve BERZAT MORİNA (sağ başta). 

Program,  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi salonlarında düzenlenen ikili iş görüşmelerinin ardından yapılan fabrika ziyaretleri ile sona erdi. 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri ve firma ziyaretleri çok başarılı geçmiş ve konuk girşimciler Kayseri ziyaretinden çok yararlandıklarını ifade etmiş ve çeşitli iş bağlantıları kurmuşlardır. 

Kayseri Sanayi Odası  Genel Sekreteri  Ömer ÇEPKEN  ve ekibi akşam saatlerine kalan  müze turu sırasında da konuklara eşlik etmiş ve akşam yemeğini de ikram ederek geç saatlerde konukları Kayseri’den Abnkara'ya  uğurlamışlardır. 

alt

Konuk heyet üyeleri için Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tesislerinde Kayseri SO tarafından geniş katılımlı bir öğle yemeği  düzenlendi.

alt

Kosova'dan KALTERİNA SHABANİ (solda) , Bulgaristan'dan 2. TKG grubu heyet başkanı  SEVGİNAR SERBEST (ortada) ve Romanya'dan MELEK AMET (sağda) 

2. TKG programının kadınüyeleri Kayseri Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika ziyaretleri ile yakından ilgilendiler. Üretim tesislerini yakında görmekten özel bir memenuniyet duyduklarını ifade ettiler. 

alt

Kayseri Sanayi Odası konuk girşimciler için Ankara dönüş yolculuğu öncesinde Kayseri mutfagının zengin örneklerinden oluşan bir akşam yemeği düzenledi. Kosova heyeti Kayserii işadamları ile yemekte de görüşmeye devam eti. HALİL LİKA  (soldan 2.),  DAVER KAZAZ  (soldan 3.), CEVCET ARİFİ (soldan 4.), BERZAT MORİNA (sağdan 3.),  İSMET KALENDERİ (sağdan 2.)  ve  KALTERINA SHABANİ (sağ başta).