2. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER GRUBU KAYSERİ YOLCULUĞUNDA DOSTLUKLARINI GELİŞTİRDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 18 Eylül-1 Ekim 2005 tarihleri arasında düzenlenen 2. Türkçe konuşa Girşimciler programı akatılakonuklar kısa sürede kaynaştı ve arkadaş oldu.

Özellikle   Ankara'dan Nevşehir ve Kayseri'ye yaptıkları otobüs yolculuğu sırasında ve şehir gezilerinde  renkli anlar yaşayan ve grup içi samimi ortamları paylaşan konuk girişimciler kısa sürede dost oldular. 

alt

Yukarıdaki fotoğrafta; Kayseri ziyareti sırasında gezilen konaktaki  etnoğrafik  kültürün yaşatıldığı köşede görüntülenen  Bulgaristan'dan  AZİZ İLİAZ SADULA (sol başta) , heyet başkanı SEVGİNAR SERBEST (sağdan 2.) , Romanya'dan REŞİT TANER (soldan 2.) ve MELEK AMET (sağ başta)  kısa sürede yakın arkadaş oldular.

Kayseri Ticaret Odası 2. Türkçe Konuşan Girişimciler heyeti için   26 Eylül Pazartesi günü  hızlandırılmış bir şehir gezisi düzenlemiştir. Şehir gezisi sırasında  konuklar HUNAT HATUN Camii ve Külliyesini, kümbetleri, Atataürk Evini, Etnoğrafya Müzesini, Kent Müzesini ziyaret etmiş ve yetkililerden bilgi almıştır. 

2. TKG programına katılan konuklar müze ziyaretleri sırasında ortak kültürel değerlerin varlığını çok önemsediler ve kültür ve tarih  birliğini etkileyeci buldular.

Şehir gezisi sırasında Beştepeler Parkı içinde bulunan kendi ekeni üzerinde dönen Beştepe Restoranda mola veren  konuk girişimciler, Kayseri'yi yüksekten görme ve fotograf çekme  fırsatı  buldular.

alt

Kosova Grubu tüm program süresince birlkte hareket ederek, ayrılmaz bir takım olduklarını kanıtladılar.  

DAVER KAZAZ (sol başta) Ekim 2016 tarihinde Prizren Esnaf İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 

alt

2. TKG programına Kosova'dan katılan girişimciler Beştepe restoranda BERZAT MORİNA  (sol başta) + KALTERİNE SHABANİ (soldan 2.) + HALİL LİKA (soldan 4.)  + CEVCET ARİFİ (sağdan 3.) + İSMET KALENDERİ (sağdan 2.) ve DAVER KAZAZ  (sağ başta) 

 2. TKG programına katılan konuklar için Kayseri'de konakladıkları AYATA Otelde müzikli akşam yemeği düzenlendi. Konukların da kendi ülkerinden şarkılarla eşlik ettikleri müzikli gecede grup içi samimiyetler güçlendi.

alt

Irak'dan NEJDET M. HABİB  RAOUF (sol başta)  Romanya'dan REŞİT TANER  (soldan 2.),   Makedonya'dan CEDİ ŞEH  (sağdan 2.) ve Yunanistan Batı Trakya'dan  İBRAHİM HALİL HASAN  (sağ başta) Kayseri Ayata Otel'de  müziğe eşlik ederek, arkadaşlarını eğlendirdi.

alt

-TKG Grubu Kayseri'de  AYATA Oteldin lobisisnde hatıra fotoğrafında birarada.

alt

Yunanistan Batı Trakya temsilcileri: TANER İBRAHİM (sol başta)  MUSTAFA HAKKI (soldan 3.) ve İBRAHİM HALİL HASAN (sağdan 3.) Makedonya temsilcileri: CEHDİ SEH (sağ başta), RIZA SEYRANI (soldan 2.) ve TÜRKER MİFTAR (ortada) 

alt

Bulgaristan'dan SEVGİNAR SERBEST (solda) + Romanya'dan REŞİT TANER (ortada) ve MELEK AMET (sağda)  HUNAT HATUN Camii ve Külliyesi önünde.