Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gençlik Kurulu tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi" 6-7 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul'da  Haliç Kongre merkezinde düzenlendi.. 

8. TKG programına Kırgızistan'dan katılan SEMETEİ OMURGAZY UULU,  13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bulgaristan'dan katılan KADRİYE ALİMANOVA ile 14.  TKGprogramı katılımcıları Almanya'dan YÜKSEL SARAR ve KKTCden ALİ ÇALUDA  İstanbul'da MÜSİAD tarafından düzenlenen 4.Genç İşadamları Kongresine katıldı.

14. TKG programı katılımcıları Almanya'dan YÜKSEL SARAR ve KKTC'den  ALİ ÇALUDA Kongre vesilesiyle yeniden görüşmekten memnun oldular.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan  SEMETEY OMURGAZY UULU,  tekstil sektöründe şirket sahibidir.

Bişkek’de ve Kazakistan’da toplam 12 adet hazır giyim, ayakkabı ve aksesuar satışı yapılan mağazaları bulunmaktadır. Ürünlerini Türkiye’den ve Çin’den temin etmektedir.  Kırgızistan Genç İş Adamları Derneği Üyesidir. Bunlara ek olarak, şirketi gıda ve inşaat sektöründe de faaliyet göstermektedir. 

alt

Bulgaristan'dan 13. TKG programı üyesi KADRİYE ALIMANOVA  Sofya'da    Yabancı Diiler Eğitim Merkezi kurdu. 

alt

 TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve  İstanbul illerinde düzenelenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC temslcisi olarak katılan ALİ ÇALUDA katkı maddesi kullanmadan ÖZMELİN markalı limonata ve meyve suyu üretimi ve ticareti yapan Çaluda Gıda Sanayinde üst düzey yöneticidir. Genç İşadamları Derneği üyesidir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. TKG programı katılımcısı YÜKSEL SARAR TDU Türk-Alman İşverenler Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir. Rhein /IHK) Sanayi Odası ve Rhein (HWK) Ticaret Odası üyesidir. MÜSİAD Rhein Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Türk Alman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Mevlana Camii  Derneği 2. Başkanıdır.

Uluslararası Genç İşadamları Kongresi ile ilgili bilgilere, Kongre programına ve katılımcı ülkeler listesine   UGIK web sayfasından erişim mümkündür.

Haberler Com sitesinin linkini tıklayarak Kongre ile ilgili haberin ayrıntılarına erişmek mümkündür.  

Kongre ile ilgili Haberciniz Com web sitesinde yayınlanmakta olan haberlere ulaşmak için bu linki tıklamanız önerilmektedir. 

Kongre haberi Son Dakika Com haber stesinde de yayınlanmaktadır. Linki tıklamanız  önerilmektedir.