TOBB TARAFINDAN DÜZENLENEN 2. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMINA KATILAN KONUKLAR İÇİN KAPADOKYA GEZİSİ DÜZENLENDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarfaından düzenlenen  2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına katılan konukları talebi üzerine  Kapadokya bölgesinde  bir çevre gezisi  yapıldı.

alt

Romanya'dan MELEK AMET (sağdan 2.) Kapadokya gezisinde arkadaşlarına rehberlik yaptı.

Konuk heyet üyeleri Ankara'daki resmi programın tamamlanmasınından sonra,  25 Eylül 2005 Pazar sabahı heyete tahsisi edilen özel otobüs ile Kayseri'ye gitmek üzere yola çıktılar ama Kayseri'ye ulaşmadan Nevşehir'de mola verdiler.

Konuk girişimciler için  Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile  Nevşehir  Ticaret Borsası   yöneticileri tarafından üst düzey bir karşılama ve ağırlama yapılmıştır.  Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından sağlanan rehber eşliğinde Kapadokya  bölgesinde çevre gezisi yapılmıştır.

alt

Nevşehir TSO tarafından konuk heyet üyeleri onuruna kayalara  oyulmuş yerel  özellikler taşıyan  lokantada  öğle yemeği düzenlenmiş ve konuklara yöreye özgü testi kebabı ikram edilmiştir.  

Peri bacalarının, vadilerin görülmesi, şarap fabrikalarının ve  halı mağazalarının ziyaret edilmesi ile devam eden gezi geç saatlere kadar sürmüştür.

alt

2. TKG programı katılımcıları  çok yoğu geçen 1 haftalık Ankara programından sonra 1 günlük Kapadokya gezisinden çok memenun kaldılar.  Nevşehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri UĞUR AYDOĞAN  (arka sırada ortada) konuklara ev sahipliği yaptı.

alt

nevşehir Ticaret Borsası genel Sekreteri UĞUR AYDOĞAN (sağdan 2.)  2. TKG heyetine YEMENi adlı kaya restorandaki öğle yemeğinde eşlik etti. 

alt

Romanya'da MELEK AMET (solda), REŞİT TANER (ortada) ve Bulgaristan'dan heyet başkanı SEVGİNAR SERBEST (sağda)   şarap fabrikası ziyaretinde

alt

Yunanistan-Batı Trakya'dan İBRAHİM HALİL HASAN (sol başta)  +  Irak'dan CEMAL GARİP KASAPOGLU (soldan 2.) + Yunanistan-Batı Trakya'dan MUSTAFA HAKKI (sağdan 2.) ve Makedonya'dan CEDİ ŞEH (sağ başta)  şarap üretim tesislerinde tadım yaptı. 

alt

Kosova'dan KALTERİNA SHABANİ (sağda), Avanos gezisinde ziyaret edilen çömlek atölyesinde, cesaretle ilk çömlek yapım dersine uygulamalı olarak  başladı. Yaptığı vazo kendisine hediye edildi.   

alt

Bulgaristan'da  salça, konserve vb  gıda üretimi yapan  AZİZ İLİAZ SADULA (sağda) Nevşehir Ticaret Borsası yetkilileri ile tanışmaktan ve bölgeyi tanımaktan çok memnun oldu..