2. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER GRUBU ÜYELERİ KISA SÜREDE KAYNAŞTI

TOBB tarafından düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına katılan konuklar için Ankara, Kapadokya ve Kayseri’de  tarihi ve kültürel yerlerin rehber eşliğinde gezirilmesi içi gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Ankara'da Dedeman Otelde yapılan Gala Yemeği, Kayseri’de AYATA Ootelde verilen müzikli akşam yemeği, Ankara’da tüm konukların birlikte katıldığı 4 boyutlu sinema deneyimi, 13 kişinin izlediği “Haybeden Gerçek Üstü Aşk” adlı tiyatro gösterisi ile 4 konuğumuzun izlediği “3 Tenor” konseri vb etkinlikler konuklarımız tarafından memnuniyetle karşılanmış, beklentilerinin çok üstünde ağırlandıkları konuklarımız tarafından  sıklıkla ifade edilmiştir.

Resmi ziyaretler ve toplantıları yanıra kültürel ve sosyal programlarda da hep birarada olan 2. TKG grubu üyeleri kısa sürede kaynaştı ve yakın arkadaşlıklar kurdu. 

alt

2. TKG Gubu üyeleri Ankara-Nevşehir-Kayseri yolculuğunda neşeli anları paylaştılar. Bulgaristan temsilcisi  AZİZ İLİAZ SADULA  (sol başta), makedonya'dan CEHDİ ŞEH  (önde, sodlan 2.) Romanya'dan TANER REŞİT  (arka sırada sol başta),  Kosova'dan BERZAT MORİNA  (sağ başta) CEVCET ARİFİ  (arkada, sağdan 2.),Yunanistan temsilcisi İBRAHİM HALİL HASAN  (2. sırada ortada) Irak'tan gelen NEJDED M. HABİB RAOUF (2. sırada solda)  ve SALİM SUPHİ DEMİRCİ (2. sırada sağda) cuklar gibi şendi.

alt

2. TKG programında Makedonya'yı  temsileden CEHDİ ŞEH (solda) Yunanistan Batı Trakya'dan gelen MUSTAFA HAKKI (ağda, ayakta) ile birlikte Irak Kerkük'ten gelen  ATİLA  GAZİ PASVAN'nın otobüste türkü eşliğinde gösterdiği yöresel halk danslarıfigürlerine  tempo tutarak eşlik ettiler.

alt

Ziyaret ve toplantılardan yorulan 2. TKG grubu dinlenme fırsatını değerlendirmeyi ihmal etmedi. Bulgaristan'dan SEVGİNAR SERBET (sol başta), Romanya'dan MELEK AMET (soldan 2.) Kosova  temsilcileri KALTERINA SHABANİ  (soldan 3.)  ve  DAVER KAZAZ  (sağdan 2.) müze ziyareti sırasında  bahçede geciken arkadaşlarıını bekliyor.

alt

Bulgaristan'dan AZİZ İLİAZ SADULA (solda)  Ankara Etnoğrafya Müzesi ziyaretinde