ANKARA SANAYİ ODASI 2. TKG PROGRAMINA KATILAN KONUKLAR İÇİN FABRİKA ZİYARETLERİ DÜZENLEDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından 18 Eylül-01 Ekim 2005 tarihleri arasında Ankara, Kayseri, Nevşehir ve İstanbul illerinde düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına katılan konuk heyet üyeleri  Ankara'da  fabrikaları ziyaret ederek, üretim süreçleri hakkında bilgi almıştır.

Ankara Sanayi Odası tarafından konuk girişimciler için 20 Eylül 2005 Salı günü Sincan'daki  I. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Bu toplantıda, Ankara Sanayi Odası yetkilileri tarafından Ankara'daki  sanayileşme  ve sektörler hakkında genel tanıtım yapılmıştır.

Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri tarafından Sincan 1. OSB'de yer alan fabrikalar  hakkında bilgi sunulmuş ve OSB'nin yönetimi ve  işleyişi anlatılmıştır. 

Konukların ilgilendikleri sektörlerdeki firmalarla karşılıklı eşleşitirmeler yapılmış, ikili iş görüşmeleri yapılmış ve ilgili fabrikalara ziyaretler düzenlenmiştir.

alt

2. TKG grubu üyeleri Ankara sincan 1. Organize Sanayi Bölgesinde inşaat makimeleri üreticisi HİDROMEK  Fabrikası ziyaret ederek bilgi aldı. Fabrikanın sahibi, aile kökleri  Makedonya'dan olduğu için  konuk girişimcileri bizzat karşılamış ve yakından ilgilenmiştir.

alt

Hidromek fabrikasının sahibi konukları için özel "hoşgeldiniz" konuşması  hazırlamıştır.

alt

Irak'dan gelenkonuk girişimciler OSB yetkililerine teşekkrü plaketi sundular.

OSB sosyal tesislerinde 2. TKG heyeti için, Ankara Sanayi Odası ve 1.OSB Bölge Müdürlüğünün yöneticilerinin katılımıyla öğle yemeği düzenlenmiştir. 

alt

2. TKG heyeti üyeleri OSB sosyal tesislerinde üst düzey konuklar olarak ağırlanmıştır.

Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde  düzenlenen sunum, toplantı ve firmlarala yapılan ikili iş görüşmeleri ve fabrika ziyaretleri ziyaretleri çok başarılı geçmiştir.

Konuk heyet üyeleri 1.Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün  ev sahipliğinde geçen toplantıların içeriği, teknik düzeyi ve ikramlardan çok memnun kaldıklarını ifade etmiştir.