2. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI KATILIMCILARI İÇİN TOBB'DA  DERSLER VE SUNUMLAR DÜZENLENDİ 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenelenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına katılan konuklar için Ankara'da bulundukları sırada TOBB salonlarında çeşitli dersler ve sunumlar düzenlenmiştir.

alt

Ön Sırada; Romanya'dan MELEK AMET  (solda), Bulgaristan'dan SEVGİNAR SERBEST (ortada) ve Makedonya'dan Türker MİFTAR (sağda) Arka Sırada; Kosova'dan  İSMET  KALENDERİ (solda)   ile DAVER KAZAZ  (ortada) ve Bulgaristan'dan AZİZ İLİAZ SADULA (sağda).  

19 Eylül 2008 Pazartesi  günü TOBB Genel Sekreteri  İsmail KÖKSAL'ın başkanlığında yapılan açılış oturumunun ardından  TOBB Genel Sekreter Yardımcısı  İSKENDER ELVERDİ tarafından yapılan TOBB'u tanıtan sunuşu dinlemiştir.

Konuk girişimcilere Dış Ekonomik İlişkiler Daire  Başkanı tarafından TOBB'un dış ilişkileri ve işbirlikleri anlatılmıştır. Oda Geliştirme Sistemi  hakkında bilgi verilmiş ve İş Olanakları Sisteminin tanıtımı yapılmıştır.  

21 Eylül  2005 Çarşamba günü  İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi)’nin tanıtımı Daire Başkanı Levent ÇAMLIBEL tarafından yapılmış, konuk girişimcilere Türkiye ile ticaret yapma fırsatları hakkında bilgi verilmiş ve ihracata yönelik çalışan sektörlerin tanıtımı yapılmıştır.

İGEME uzmanlarından    Ebru GÜRSOY ise "İş Yönetimi "konusunda üç saatlik bir sunu yapmıştır. Konuklar İş Yönetimi dersi ile çok ilgilenmiş ve Ebru GÜRSOY'a çeşitli sorular yöneltmiştir. 

alt

Kosova'dan CEVCET  ARİFİ  (sağ başta), Kosova'dan HALİL LİKA (sağdan 2), Makedonya'dan CEDİ ŞEH (sağdan 3.)  ile   RIZA SEYRANİ (sağdan 4.) Romanya'dan  REŞİT TANER  (sağdan 5) ile MELEK AMET (soldan 5.), Kosova'dan KALTERİNA  SHABANİ (soldan 3.)  ile  İSMET KALENDERİ (soldan 2.) ve DAVER KAZAZ (sol başta) TOBB'daki dersleri ve sunumları ilgiyle izlediler ve çok yararlandıklarını özellikle ifade ettiler.

alt

Makedonya'an CEDİ ŞEH ders ve sunumarı yapıldığı katta bulunan Müze-Galeride 2002'den itibaren TOBB Başkanına sunulan  plaket ve hediyelerin sergilendiği vitrinlerin önünde.