alt

 

TOBB Başkanı ve Balkan Odalar Birliği (ABC) Yönetim Kurulu Üyesi M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Romanya'nın başkenti Bükreş’te 17 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen Balkan Odalar Birliği Genel Kurulu’na katıldı.​

 

Balkan Odalar Birliği üyesi 10 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul sonrası Hisarcıklıoğlu, Romanya Odalar Birliği Başkanı Mihai Daraban’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

 

TOBB web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

 

alt

 

Balkan Odaları Birliği’nin  (Association of Balkan Chambers-ABC), 13 Kasım 2013 tarihinde Karadağ'da yapılan 2013 yılı II. Genel Kurul Toplantısı’na TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Balkan Odalar Birliğinin genel kurulunda  yaptığı konuşmada;  ‘’Güneydoğu Avrupa Stratejisi 2020" belgesinin, bölgesel bir iyileşme ve gelişme stratejisi olacağına inandığını belirterek, özel sektörü temsil eden Odaların 2020 sürecinde daha aktif olarak rol almaları gerektiğinin altını çizdi.​

Hisarcıklıoğlu konuşmasında, EUROCHAMBERS seçimlerinde Karadağ’ın kendilerine vermiş olduğu destek ve oylardan dolayı teşekkür ederken Bölgesel İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Goran Svilanoviç’in yapmış olduğu sunum ve ‘’Güneydoğu Avrupa Stratejisi 2020" belgesine ilişkin değerlendirmede bulundu. 2020 Büyüme Stratejisi Hedefleri ile akıllı, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir ekonominin olacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ABC içerisinde bir kamu-özel diyalog mekanizması kurulmasını ve sorun ve beklentileri tartışmak için her yıl farklı bir ülkede olmak üzere İş Zirveleri düzenlenmesini önerdi.

Haberin detaylarına ulaşmak için TOBB web sayfasında yayınlanmakta  olan haber arşivinin linkini tıklamanız önerilmektedir.