12. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMININ KKTC TEMSİLCİSİ HALİDE GÜRÜN ERBİL FUARINDA  DÖNEM ARKADAŞI İLE  BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN'ün yönetici olarak görev yaptığı aile şirketi AKGÖL Limited şirketi gıda üreticisidir. Hellim peyniri üretmekte ve özellikle Orta Doğu pazarına yönelik satış pazarlama  faaliyetleri yürütmektedir.

alt

Halide GÜRÜN ve ailesi,   AKGÖL limited şirketinin ürünleri için uluslararası bir kurum tarafından Paris'te düzenlenen törenle verilen Altın Yıldız kalite ödülünü kısa bir süre önce kazanmıştı. TKG Portalında yayınlanan ödül haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

AKGÖL şirketinin ürettiği hellim peynirinin Irak pazarına tanıtılması amacıyla  Erbil'de düzenlenen Gıda Fuarına stant kurarak katılan HALİDE GÜRÜN'ü (sağdan 3.) Kerküklü grup arkadaşları yalnız bırakmadı.

KKTC'den gelen 5. TKG üyesi AHMET HASTÜRK (sağ başta)  ile11. TKG programı kataılımcısı UMUT  OZA (soldan 2.) kendilerini ziyarete gelen Kerkük'lü dostları KHALİD MAYAS (soldan 4.), KHALİD MEKNECİ  (sağdan 2.) ve 15. TKG üyesi  MUHAMMED TAHER (sol başta)  Erbil Fuar alanında HALİDE GÜRÜN'ün standını birlikte ziyaret etti.

Kerküklü Türkmen işadamlarından oluşan heyet ile Diyarbakır fuarına katılan Halit MEKNECİ, ziyaret dönüşünde Erbil'de konaklayarak dönem arkadaşı HALİDE GÜRÜN'ün stadını ziyaret etmiştir.

alt

12. TKG Programı katılımcıları KKTC'den HALİDE GÜRÜN (ortada) ve Irak Kerkük'ten HALİT MEKNECİ (sağda) Erbil Gıda Fuarında görüştüler.

12. TKG programında arkadaş olduğu Kerküklü Türkmen işadamları  Halide Gürün onuruna bir çalışma yemeği düzenlediler. 

alt

1. TKG Programı üyesi Irak'-Kerkük'ten SAVAŞ SABUNCU (sol başta) 12. TKG üyesi HALİT MEKNECİ  (soldan 2.) ve KKTC'den  HALİDE GÜRÜN  (sağdan 2.) ve AKGÖL şirketinin sahibi (sağ başta) birlikte olmanın memnuniyetini paylaştılar.

alt

Erbil Fuarı TKG üyeleri arasında dostluğun gelişmesine vesile oldu. 11. TKG programı katılımcısı UMUT OZA (sol başta), 15. TKG üyesi MUHAMAD TAHER (soldan 2.),  9. TKG üyesi KHALİD MAYAS (soldan  3.),  12. TKG üyeleri  HALİDE GÜRÜN  (sağdan 2.) ve KHALİD MEKNECİ (sağ başta)  Etbil Gıda Furaında TKG ailesi üyeleri olarak dayanışma fotoğrafında buluştu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya, Karaman  ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC temsilcisi olarak katılan HALİDE GÜRÜN (saüdan 2.) peynir ve süt ürünleri üreticisi aile şirketinde satış ve pazarlama direktörü olarak görev yapmaktadır.  AKGÖL LTD   başta  "Hellim Peyniri" olmsk üzere diğer peynir çeşitlerini ve krema üretmekte ve Türkiye ile  Ortadoğu pazarına sunmaktadır.

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN'ün yönetici olarak görev yaptığı AKGÖL LTD'in "Altın Yıldız Kalite Ödülü"nü kazanması TKG web sayfamızda haber olarak yayınlanmaktadır.