IRAK  KERKÜK TÜRKMEN DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ TÜRKİYE  CUMHURİYETİNİN 90. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ ÖZEL TÖRENLE KUTLADI

9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Irak-Kerkük'ten katılan HALİT MAYAS,  29 Ekim 1923'de kurulan  Türkiye Cumhuriyetinin 90. yılı anısına  özel bir plaket hazırlatarak  kendi şirket merkezinde bir kutlama töreni düzenledi.

Irak Türkmen İşadamları Derneği yöneticilerini  Metin şirketinin  Irak pazarına sunduğu çelik kapıların sergilendiği özel showroom tesislerinde  ağırlayan Halit MAYAS,  hazırlattığı 90. Yıl Plaketini Kerkük Türkmen İşadamları Dernek Başkanı ve 12. Türkçe Konuşan Girişimciler  Pogramında heyet başkanlığı görevini  üstlenen SUPHİ MUTAPÇI'ya da sundu.

alt

12. TKG programı heyet başkanı SUPHİ MUTAPÇI'ya  (solda)  Cumhuriyetin 90. yıl plaketini Halit MAYAS (sağda) verdi.

Günün anlam ve önemini vurgulayan, Kerkük'ten Ankaraya özel ve degerli bir selam olarak ulaşan bu özel törende duygulu anlar yaşandı. 

Kerkük Türkmen İşadamları Dernek yöneticileri, Türkiye Cumhuriyeti Musul Başkonsolosluğu tarafından  4 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama  törenlerine de ekip olarak katıldı. 

alt

9. TKG üyesi HALİT MAYAS (sol başta) T.C. Bağdat Büyükelçisi FARUK KAYMAKÇI (soldan 3.) 12. TKG heyet başkanı  SUPHİ MUTAPÇI (soldan 4.) Musul Ticaret Ateşesi MEHMET ARGÜÇ (sağdan 3.) . 15. TKG üyesi MUHAMMED TAHER (sağdan 2.) ve 17. TKG üyesi YAŞAR MOHAMED (sağ başta) Musul Baş Konsolsoluğunda Cumhuriyet bayramı kutlamalarında. 

alt

12. TKG programı üyeleri  SUPHİ MUTAPÇI (soldan 2.) ve HALİT MEKNECİ (sağ başta) ile 9. TKG programı katılımcısı HALİT MAYAS (sağdan 2.)ve ERDAL HÜRMÜZLÜ (sağdan 3.)  T.C. Musul Başkonsolosluğu tarafından  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine dernek üyeleri ile birlikte katılarak, bu özel kutlamanın mutluluğunu  paylaştılar.

alt

Halit MAYAS (sol başta) ,  Musul Başkonsolosu ÖZTÜRK YILMAZ'a  90. Yıl Plaketi sundu. 

alt,

15. TKG üyesi MUHAMAD TAHER  (soldan 2.) ve   14. TKG üyesi NİZAL NAZIM  (soldan 4.) Musul Başkonsolosluğu'nun Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılarak iyi dilekleirni ve saygılarını sundu.

alt

Cumhuriyet Bayramımızı özel olarak kutlayan ve günün anısına  anı plaketi hazırlatan ve kutlama törenlerine katılan Kerküklü dostlarımıza teşekkür ediyoruz.