TKG ROMANYA GRUBU  İLE SEMPOZYUM AKŞAMINDA KÖSTENCE TEN OTELİN BAHÇESİNDE SELAMLAŞMA

10-13 Haziran 2010 tarihleri arasında Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu tarafından Köstence’de düzenlenen “V. Balkanlarda Türk Kadını” Sempozyumu TKG Romanya grubun biraraya gelmesi için güzel bir ortam oluşturdu.

Birliğimiz tarafından yürütülen Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Romanya’dan toplam18 kişi katılmıştır. Sempozyuma katılacağımız bilgisi TKG Grubuna son dakikada haber verilmiş olmasına rağmen TKG  Programının Köstence'de yaşayan  aktif  katılımcıları ile görüşme olanağı bulunmuştur.

alt

8. TKG Programı katılımcısı  Sezgin NURLA  (sağdan 1.) ve eşi Nilüfer NURLA 

Bazı katılımcılar diğer şehirlerden gelmişlerdir. Sempozyumun yapıldığı Köstence TEN Otelde aynı akşam iki ayrı salonda Tatar düğünü olması nedeniyle Tatar kökenli katılımcılarımızın büyük çoğunluğuyla buluşmak ve  görüşmek mümkü olmuştur.  

alt

5. TKG Programı katlımcısı  Fevzi İSMAİL (SOLDAN 1.) ve eşi + 15. TKG Programı Bulgaristan katılımcısı . Mecbure EFRAİMOVA  (sağdan 2.)  grup buluşmasında neşeli anlar paylaşıldı.

alt

5. TKG programı katılımcısı Nurten MAHMUDİ (soldan 1.) ve 6. TKg programı katılımcısı Selda İSMAİL (sağdan 1.)

alt

6. TKG Programı katılımcısı Selda İSMAİL (ayakta soldan 2.) ve 7. TKG Programı katılımcısıErsin İSMAİL (sağdan 1.) Sempozyum delegeleri ile birlikte-