KERKÜK'TE İŞADAMLARININ GÜÇBİRLİĞİ YAPMASININ  BARIŞ ORTAMINI DA GÜÇLENDİRECEĞİNE İNANIYORUZ

Irak-Kerkük'te yaşayan TÜRKMEN, KÜRT  ve ARAP   işadamları   biraraya gelerek, güç birliği yapmaları konusu bir süredir gündemdeydi.

Türkmen, Kürt ve Arap kökenli iş adamlarının aynı çatı altında toplanarak, Kerkük'ün  ekonomisini güçlendirmek ve ticareti geliştirmek için birlikte çalışmalarına ve  güç birliği yapmasına yönelik çalışmalar 2011 yılı sonlarında  başlamıştı. 2012 yılının son günlerinde Kerkuk Birlik İnşaat Ticaret ve Yatırım Anonim Şirketi'nin kuruluş işlemleri tamamlanarak,  şirketin tescili gerçekleştirilmiş ve resmen faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.

alt

Bu önemli girişim Irak Devleti ve Cumhurbaşkanı tarafından  da özel olarak desteklenmektedir.  Bu kapsamda yeni şirkete Kerkük Yatırım İdaresi, Organize Sanayi Bölgesi  projesi geliştirmek,  inşaatını yapmak,  OSB  projesini  yönetmek ve işletmek üzere  2.000.000 m2  büyüklüğünde yer tahsisi sağlanmıştır. 

Ayrıca örnek terminal (otogar) projesi geliştirilmesi ve işletmesinin sağlanması için 50.000 m2 alan güç birliği şirketine  tahsis edilmiştir.

Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Irak'tan katılan üyelerin de destek verdiği  ve kuruluşuna katıldığı Kerkük Birlik İnşaat Ticaret ve Yatırım Anonim Şirketi  Yönetim Kurulunu oluşturarak faaliyetlerine hız vermiş bulunmaktadır. 

Türkçe Konuşan Girişimciler Grubu  üyelerinden bazı arkadaşlarımız Kerkük Birlik İnşaat Ticaret ve Yatırım  Anonim Şirketi Yönetim Kuruluna seçilmiş bulunmaktadır.

Sabahattin SALİHİ – Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcısı + TKG 5. Grup Üyesi

Nuri SALİHİ – Yönetim Kurulu  İdari Üyesi + TKG 1. Grup üyesi

Aydın ABDULLAH YAKUBOGLU -Yönetim Kurulu idari Üyesi + TKG 8. Grup Üyesi

Omer Rafik TEVFİK MEYYAS - Yönetim Kurulu Teknik Üyesi + TKG 10. Grup Üyesi

Nawdat SALİH HALİFA - Yönetim Kurulu Teknik Üyesi + TKG 7. Grup Üyesi

 

alt

Grup üyesi arkadaşlarımıza bu önemli girişimlerinde başarılar diliyoruz.  

Güç Birliğinin Kerkük'e ve Irak'a yararlı olmasını umuyoruz.

alt

TKG üyelerimzize başarılar  ve kolaylıklar diliyoruz.

 alt