alt

Hisarcıklıoğlu, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığına yeniden seçildi

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 14 Nisan 2017 tarihinde  Umman’da yapılan Genel Kurul’da İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası Başkan Vekilliğine yeniden seçildi. Umman Ticaret ve Sanayi Bakanı Al Sunaid ile görüşen Hisarcıklıoğlu, Türk firmalarına Umman’da daha fazla yatırım fırsatı verilmesini istedi. Bakan Al Sunaid de Türk girişimcileri ülkesinde görmek istediklerini belirtirken, üçüncü ülkeler için ortak yatırım çağrısı yaptı.​

alt

 

TOBB  web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

26.04.2013 / Doha Katar

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2009’dan beri yürüttüğü İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası'nın (ICCIA) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerine yeniden seçildi. Hem Avrupa’daki odaların en üst temsil organı Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nde (Eurochambres), hem de 57 İslam ülkesi odasının çatı kuruluşu ICCIA’da Başkan Yardımcısı olan Hisarcıklıoğlu, iki küresel gücün yönetiminde aynı anda söz sahibi olan tek isim olarak dikkat çekiyorİslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bağlı, ICCIA’in 49. Finans Komitesi ve 16. Yönetim Kurulu toplantıları Katar Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde, Doha'da gerçekleştirildi.

-Hisarcıklıoğlu oy birliğiyle seçildi

ICCIA Yönetim Kurulu toplantısında yapılan seçimlerde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm üyelerin oyuyla yeniden İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası'nın Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak seçildi. Şeyh Saleh Kamel de yeniden ICCIA Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Türkiye, Suudi Arabistan, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, Kuveyt, Uganda, Ürdün, Oman, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar temsilcilerinin katıldığı toplantıda İslam ülkeleri arasında işbirliğinin geliştirilmesi gerektiği vurgulanırken, yeni dönem için eylem planı yapılmasına karar verildi.