2. TKG Programı katılımcısı Nejded M. Habib Raouf (sağ başta) maalesef Irak'ta bir türlü çözülemeyen siyasi karışıklık ve kaos ortamında kaçırılmış, fidye ödemesi gerekmiş, daha sonra da ortadan kaybolmuş ve on yıldan daha fazla bir süredir kendisinden bir daha haber alınmamıştır.   


Nejded M. Habib Raouf (soldan 3.) 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na  katıldığı dönemde genel ticaret, inşaat, taahhüt sektörlerinde faaliyet gösteren, inşaat, su ve kanalizasyon projeleri, altyapı inşaatı, hastane inşaatı ve dekorasyonu işleri yapan firma sahibiydi.

TOBB tarafından düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Nejded M. Habib Raouf (sol başta), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ziyaretinde Rektör Tahsin Kesici (sağdan 2.) ile tanışmaktan  çok memnun olmuştu. 


2. TKG programına Irak'ın Kerkük kentinden katılan Nejded M. Habib Raouf (soldan 2.)  Ankara Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde düzenlenen ikili iş görüşmelerinde çok sayıda firma ile bağlantı kurmuştu.  

Irak'tan rahmetli Nejded M. Habib Raouf (soldan 3.) arkadaşımızın ailesine, yakınlarına  ve başta 2. TKG üyeleri olmak üzere TKG üyelerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 18 Eylül - 01 Ekim 2005 tarihleri arasında Ankara, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep ve Diyarbakır illerinde düzenlenen 2. TKG  programına Batı Trakya’dan 3 kişi, Kosova’dan 6 kişi, Makedonya’dan 3 kişi, Bulgaristan’dan 2 kişi, Romanya’dan 2 kişi ve Irak’dan 8 kişi olmak üzere toplam 24 katılımcı iştirak etmiştir.