15. TKG programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan Erkinbek Djoroev (soldan 3.) Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3. Genel Kurul toplantısına katılarak, destek verdi.

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan Erkinbek Djoroev inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslararası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Ayrıca bilişim sektöründe şirket kurarak hizmet vermeye başlamıştır. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur.


Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Özbekistan ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan, Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3. Genel Kurulu İstanbul’daki Wyndham Grand Levent Otel’de gerçekleştirildi.​

TOBB web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğtaflara bu llinkten ulaşmak mümkündür.

10. TKG programına Kırgızistan'dan katılan  Temirlan Sarlykbek Uulu Türk Ticaret ve Sanayi Odası 3. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Türk TSO İş Forumu ve Türkiye-Türk Cumhuriyetleri  Ekonomi ve Ticaret Konferansı etkinlikleri nedeniyle İstanbul'da bulunduğu sırada yararlı görüşmeler yaptı.

TOBB tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan Temirlan Sarlykbek Uulu toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. Geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur. A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır.


21. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstelenen Ermek Omuraliyev (ortada) 10 Kasım 2021 Çarşamba günü gerçekleşen Türk TSO 3. Genel Kurul toplantısı  devamında Türk TSO İş Forumu  ile  11 Kasım 2021 Perşembe günü düzenlenen Türkiye-Türk Cumhuriyetleri Ekonomi ve Ticaret Konferansı kapsamında gerçekleşen "Yatırım Fırsatları ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi" panelinde konuşma yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Ermek Omuralievhalen Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü (Director of Economic Diplomacy) olarak görev yapmaktadır. ODTÜ mezunudur.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk TSO Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan Genel Kurul’da Hisarcıklıoğlu ile birlikte Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Azerbaycan Sahipkarlar Konfederasyonu (ASK) Başkanı Mammad Musayev, Kazakistan Cumhuriyeti Ulusal Girişimciler Odası'ndan (ATAMEKEN) 1. Yardımcısı Nariman Abilshaikov, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Adham Ikramov ve Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası 1. Kıdemli Başkan Yardımcısı Roman Kasymov da yer aldı.

TOBB web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.