TOBB tarafından  düzenlenen 14. TKG programı heyet başkanı  Remzi Kaplan (ön sırada, soldan 4.) ve 9. TKG programı katılımcısı Efendi Aygün (ön sırada, sağdan 2.) 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşen TDU-Türk-Alman İşverenler Birliği'nin 13.  genel kurul toplantısında  yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

14. TKG programı heyet başkanı Remzi Kaplan (ortada) 5. kez TDU başkanı oldu. 9. TKG  üyesi Efendi Aygün (soldan 3.) TDU yönetim kurulu üyesi oldu. 

Değerli üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya temsilcisi olarak katılan ve heyet başkanlığı görevini üstlenen Remzi Kaplan Almanya'da döner kralı olarak tanınmaktadır.

Remzi Kaplan Almanya'da döner kralı olarak tanınması konusunda TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Remzi Kaplan Almanya'nın başkenti Berlin'de uzun yıllardır et sektöründe faaliyet göstermektedir. Döner üretim tesislerinin yan ısıra KAPLAN adıyla et restoranı ve döner büfeleri de işletmektedir. Berlin ve Hamburg'daki döner işleme tesislerinden  Avrupa ülkelerindeki döner büfelerine ve Türk lokantalarına pişirilmeye hazır et ve tavuk döner göndermektedir. 

Remzi Kaplan Türk-Alman İşverenler Birliği TDU kurucusu ve başkanıdır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul'da  düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya temsilcisi olarak katılan Efendi Aygün ithalat, ihracat uluslararası pazarlama konusunda çalışan şirket sahibidir. Ayrıca emeklilik işlemleri, emlak ve finans sektöründe  danışmanlık ve kredilendirme işleri yapmaktadır. TDIHK ve BTEU Üyesidir.