16. TKG Programına Kırgızistan'dan katılan Mirbek Okenov (sol başta)  27 Aralık 21019 tarihinde açılışı yapılan Türkiye Kırgızistan Tekstil Geliştirme Merkezi'nin Proje Koordinatörü görevini üstlendi. 

21. TKG programı katılımcısı  Azamat Alymkulov (soldan 3.) Türkiye Kırgızistan Tekstil Geliştirme Merkezi'nin yönetimde  görev almıştır. 

T.C. Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat (sağdan 4.) Tekstil Geliştirme Merkezi'nin açılışına katılarak, başarılar diledi.  

Kırgızistan-Türkiye Tekstil Geliştirme Merkezi, Türkiye mezunları tarafından oluşturulan Egemendik Derneği, Avrasya İş Kulübü ve TİKA desteği ile hayata geçmiştir. Kırgızistan'ın bu sektörde hızla kalkınmasına yardımcı olması umut edilmektedir. 

Tekstil Geliştirme Merkezi kurulması düşüncesi Egemendik Derneği ve Avrasya İş Kulübü tarafından projelendirildi. Kırgızistan'da gelişmekte olan hazır giyim ve tekstil sektörüne Türkiye'den tecrübe paylaşımını koordine edebilmek üzere TİKA desteği ile kurulmuştur.

T.C. Bişkek Büyükelçiliği projenin hayata geçirilmesinin her aşamasında Egemendik Derneği'ne yardımcı olmuştur. Halen Türkiye'deki üniversitelerden mezun 5 kişilik ekip  tekstil firmalarına üretim ve satış pazarlama konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. 

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Mirbek Okenov Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirket ortağı ve yöneticisidir. 

16. TKG üyesi Mirbek Okenov Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur.

Tekstil Gelistirme Merkezi yöneticisi ve 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Azamat Alymkulov  (sağ başta) konfeksiyon makineleri ve tekstil ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği ve Avrasya İş Kulübü üyesidir.

21. TKG üyesi Azamat Alymkulov Eskişehiri Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.