TOBB tarafından düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'dan katılan Talantbek Matkerimuulu sahibi olduğu uluslararası taşımacılık şirketi UBS Transit'in  Menkul Kıymetler Borsası kapsamında  tahvil ihraç edeceğini 21 Şubat 2022 Salı günü  düzenlenen seminer ve basın toplantısında açıkladı. 


Talantbek Matkerimuulu UBS Transit A.Ş. şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Lojistik ve taşıma sektöründe faaliyet göstermektedir. Kırgızistan Cumhuriyeti Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Şirketleri Birliği’nde ulaşım ve lojistik biriminin de yöneticisidir. Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

Uluslararası taşımacılık ve lojistik şirketi UBS Transit'in lojistik sektöründe ilk tahvil ihracının tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşmacılar sektörle ilgili ayrıntılı bilgi verdi. 

UBS Transit CJSC, Kırgızistan'da lojistik sektöründe menkul kıymet ihraç eden ilk şirkettir. UBS Transit tahvilleri, Kırgız Menkul Kıymetler Borsası tarafından şirketin yüksek güvenilirliğini ve şeffaflığını gösteren "B" kategorisinde listelenmiştir.

UBS Transit, karayolu, demiryolu ve havayolu gibi her tür kargonun teslimatı için eksiksiz bir lojistik hizmetleri yelpazesinin yanı sıra, depolama, gümrükleme ve tam eskort hizmetleri de dahil olmak üzere çok modlu taşımacılık sunmaktadır.