TOBB tarafından düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan ve heyet başkanlığı görevini üstlenen Gürsel İngilizov (solda), Azerbaycan'dan Elchin Babyev (sağda) 19-21 Şubat 2021 tarihlerinde Afyonkarahisar'da buluşarak, Türkiye'de sera yatırımı konusunun mali ve hukuki boyutlarını uzamanlarla birlikte değerlendirdiler.

22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı sırasında, heyet başkanı Gürseli İngilizov tarafından gündeme taşınan "ortak bir yatırım projesi geliştirilmesi" projesi tartışılmıştı. 

Programdan kısa bir süre sonra Türkiye'de buluşan girişimci grup, Elchin Babayev  tarafından hazırlanan ön fizibiliteyi değerlendirmiş, Burdur, Antalya ve Uşak bölgesinde incelemeler yapmış ve 28 Ocak 2020'de TOBB'da bir değerlendirme toplantısı yapmıştı. Ancak, kısa bir süre sonra başlayan pandemini nedeniyle çalışmalara ara verilmek durumunda kalınmıştı.

22. TKG grubunun 8 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen ilk zoom  topklantısında heyet başkanı Gürsel İngilizov ortak yatrıım projesi konusunun yeniden değerlendirilmesini teklif etmiştir.

12 Ocak 2021 Salı günü tüm TKG gruplarına açık olarak düzenlenen ve 100'den fazla TKG üyesinin katıldığı zoom toplantısında konu tüm detaylarıyla tartışılmış ve ortak yaırım projesi ile ilgilenenlerin görüş alışverişi yapabilmeye devam edebilmesi amacıyla toplantıdan sonra 70 kişinin üye olduğu özel bir whatsapp grubu kurulmuştu. 

Gelinen aşamada ön fizibilitenin ayrıntılandırılması gerektiği anlaşıldığı için bu konuda çalışma yapmak üüzere  heyet başkanı Gürsel İngilizov ve Elchin Babayev konunun uzmanları ile birlikte  Afyon yakınlarındaki İkbal Termal Otel'de buluşarak  hazırlıkları gözden geçrirmiş ve görev dağılımını  yapmıştır. 

TKG üyeleri arasında bir ortak yatırım projesi geliştirilmesi için girişimlerde bulunan, emek harcayan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Projenin başarılı olmasını diliyoruz.

22. TKG programı heyet başkanı Gürsel İngilizov ayakkabı sektöründe faaliyet göstermektedir. Ingiliz Group LLC Firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Bulgaristan'da 2 fabrikanın yanı sıra İzmir'deki fabrika ile toplam  3 fabrikada  ayakkabı, kalıp, taban astarı ve jurdan taban üretmektedir.

Elchin Babayev Baki Tekstil Fabrik firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Şirket, çorap, çamaşır ve iş giysileri imalatı yapılmaktadır. MUSİAD, ASK, MORSAL dernekleri üyesidir

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara, Isparta, Burdur, Antalya ve İstanbul'da düzenlenen 22. TKG programına on dokuz ülkeden kırk dokuz katılımcı iştirak etmiştir.