10. TKG programı üyesi Temirlan Sarlykbek Uulu (önde, ortada), 15. TKG programı katılımcısı Erkinbek Djoroev (arkada, sağdan 3.) ve 21. TKG programı heyet başkanı Ermek Omuraliev (arkada, soldan 4) Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Cabarov'un Macaristan'ı ziyareti nedeniyle 29 Eylül 2020 tarihinde başkent Budapeşte'de düzenlenen Macaristan-Kırgızistan İş Forumu'na birlikte katıldı.   

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının Macaristan'a yaptığı ziyaret olumlu sonuçlanmış ve ziyaret kapsamında; Kırgızistan ve Macaristan arasında Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma sayesinde Macaristan üzerinden Avrupa Birliği'ne bir köprü kurulmuş oldu.

Ayrıca Kırgız-Macaristan Kalkınma Fonu'nun kurulmasına karar verildi ve Macar tarafı 50.000.000 Euro ilk katkı yaptı ve bir yıl içinde başarıyla kullanılması halinde bu miktarı artırma sözü verdi.

Cumhurbaşkanının ziyareti kapsamında Kırgız-Macaristan İş Forumu düzenlendi. Dışişleri Bakanlığı ve Yatırım Teşvik ve Koruma Ajansı temsilcileri bu forumda ülke tanıtımı yaptı. 

TOBB tarafından Ankara,  Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan Erkinbek Djoroev (soldan 2.) inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslararası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Ayrıca bilişim sektöründe şirket kurarak hiizmet vermeye başlamıştır. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır.  ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Ermek Omuraliev (sol başta) Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunudur. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yaşamaktadır. Programa katıldığı sırada Enerji ve madencilik sektörlerinde yabancı yatırımcılarla yerel iş ortağı olarak çalışan, iş geliştirme danışmanlık hizmeti sağlayan, tarım aletleri ve ekipmanı ile fidan ticareti yapan, meyve ve sebze işleme konularında faaliyet gösteren şirket sahibiydi.

Halen Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü (Director of Economic Diplomacy) olarak görev yapmaktadır. Türkiye Mezunları Derneği kurucuları arasındadır. Egemendik Derneği Başkanı olarak görev yapmıştır. T.C. Bişkek Büyükelçiliği desteği ile kurulan Avrasya İş Kulubü Başkanlığını üstlenmiştir.

TOBB tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan Temirlan Sarlykbek Uulu toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. Temirlan Sarlykbek Uulu geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır.

Ankara'da Hacettpe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitiren 10. TKG üyesi Temirlan Sarlykbek Uulu Siyasal Bİlgiler Fakültesi'nde Yüksek Lisans yapmıştır. Ünlü Manas Destanı'nı kısaltarak Türkçe, ingillizce ve Ruca olarak aynı kitapta 3 dilde ve  resimli olarak yayınlamıştır.


10. TKG üyesi Temirlan Sarlykbek Uulu ziyaret kapsamında açılan Chyngyz Aytmatov Parkına ünlü Kırgız yazarın bir heykelini armağan etmek  istediğini belirtiti.