Kırgızistan-Türkiye Tekstil Geliştirme Merkezi Koordinatoru ve 21. TKG programı katılımcısı Azamat Alymkulov (sol başta) ekip arkadaşları ile birlikte  23-24 Kasım 2021 tarihlerinde Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD)  tarafından İstanbul'da Wow Convention Center'da düzenlenen 7.Tekstil Aksesuarları Trend Inovasyon Etkinliğine katılarak, verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

7. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliğinde konsept olarak suyun ve doğanın önemi vurgulanmış, sektörel birlik ve dernek başkanlarını ile katılımcılar "Daha az su, daha fazla moda" anlayışını desteklemişlerdir.

7. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliğinde Almanya Hazır Giyim Tedarik ve Teknoloji Danışmanı Thomas Ballweg "Almanya Moda Endüstrisinin Tedarik Zinciri, Çevreci Üretim Yaklaşımları ve Modada Sürdürülebilirlik" başlıklı bir sunum yaptı. Ayrıca etkinlik kapsamında 70 katılımcı firma en trend koleksiyonlarını sergiledi.


Tekstil Aksesuarları etkinlliğinden sonra Kırgızistan tekstil ekibi İstanbul'dda bazı konfesksiyon üreticlerinin fabrikaalrını ziyaret ederek, işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

Kırgızistan'da TİKAS desteği ile kurulan Tekstil Gelistirme Merkezi Koordinatoru ve 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Azamat Alymkulov konfeksiyon makineleri ve tekstil ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği ve Avrasya İş Kulübü üyesidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, 28 Nisan-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen Azamat Alymkulov'un da katılımcı olduğu 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na 16 ülkeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen 47 katılımcı iştirak etmiştir.