16. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Tenzile Osman farklı ülkeleri ziyaret ederek, farklı kültürleri tanımaktadır.  2021 yılı Nisan ayınınn ilk haftasında Mısır ziyareti sırada özellikle piramitleri yakından görmekten çok memnun oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan temsilcisi olarak katılan Tenzile Osman mobilya, ev tekstili, yaylı yatak ve sünger yatak imalatı ve ticareti yapan şirket sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Burgas Ticaret Odası üyesidir. Yarı zamanlı olarak İstanbul'da yaşamaktadır.

13. TKG programına Özbekistan'dan katılan Galip Özgürer Mısır gezisi sırasında piramitleri de ziyaret etti.  2021 yılının Mayıs ayında gerçekleşen Mısır ziyareti sırasında aile üyeleri ile neşelii anlar paylaştı. 

Galip özgürer'in Mısır ziyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı  katılımcısı Galip Özgürer çatı sistemleri, dekoratif yapı sistemleri ve süt ürünleri üretimi alanlarında faaliyet gösteren şirkette üst düzey yöneticidir.

20. TKG programına Kuzey Makedonya'dan katılan İvo Malinkovski (sağda) 2021 yılı Mayıs ayının son haftasında  Mısır'ın ünlü dalış bölgesi Kızıldeniz'de  eşi ile birlikte tatil yaptı.  

İvo Malinkovski organik tarımsal üretim yapan, üzüm bağları olan, şarap üretimi yapan, şarap eğitimi yapan, misafirhane ve restoran işleten, ayrıca araba servisi işleten, askeri ve polis araçları, güvenlik araçları, av teçhizatı ve silah ticareti yapan, açık ve kapalı atış poligonu işleten şirket sahibidir.

TOBB tarafından 30 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında  Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çorlu ve Çerkezköy'de  düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Pogramı'na yirmi ülkeden kırksekiz iş insanı  katılmıştır.


19. TKG programına Ukrayna'dan katılan Kamal Mamedov, kış tatili için  her yıl olduğu gib,i 2021 yılının bŞubat ayının ilk haftasında da ailesi ile birlikte  Mısır'ın  Sharm El-Sheikh ( Şarm El Şeyh) bölgesinde tatil yaptı.

Kamal Mamedov'un Mısır ziyaretine ait farklı foğoraflarına arkadaşımıızn facebook sayfasına ait bu linten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Ukrayna temsilcisi olarak katılan Kamal Mamedov Ahıska Türküdür. İnşaat malzemeleri toptan ticareti yapmaktadır. Türkiye piyasasından satın aldığı beyaz çimento, alçı ve diğer inşaat malzemesinin Ukrayna pazarına dağıtımını yapmaktadır. Ayrıca otel ve lokanta işletmektedir, turizmle ilgilenmekedir. Konut inşaatı projesi yürütmektedir. Çocuklarının eğitimi için İstanbul'a yerleşmiştir.