TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkçe konuşan Girişimciler Programı'na Tacikistan'dan katılan Sobir Gafurov Almanya'nın Hamburg kentinde 30 Nisan-4 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen Internorga Fırıncılık, Hotel Ekipmanları ve Endüstriyel Ekipmanlar Fuarı'nı ziyaret ederek, yararlı görüşmeler yaptı.

Fırınlar, fırın teçhizatı, elektronik bilgi işlem donatım, içecekler, bardak, otel teçhizatları, tesisler, pastane zanaatı, dükkan yapımı, makineler, gıda, porselen, ambalaj, lokanta ihtiyaçları gibi sektörün tüm yönlerini kapsayan Internogra Fuarı Hamburg Messe'de düzenlendi.

1921 yılında kurulan Internorga; oteller, restoranlar, hazır yemek servisleri, pastaneler  için uluslararası bir ticaret fuarıdır. Yemek servisi ve catering pazarı için önde gelen ticaret fuarı olarak kabul edilmektedir. Yılda bir kez Hamburg'da gerçekleşir ve sadece sektörde faaliyet gösteren profesyonel ziyaretçilere açıktır.

6. TKG programı katılımcısı Sobir Gafurov Elit Çikolata markasının Tacikistan bayiliğini üstlenmiştir. Ayrıca başkent Duşanbe'de iki kafe işletmektedir. Kahve makinaları distribütörlüğü yapmaktadır.