19. TKG programına Kırgızistan'dan katılan Elvira Brombayeva (sağda) TÜKİD (Türk İşadamları Birliği'nin 21 Aralık2021 Pazar akşamı düzenlenen 1. kuruluş yıldönümü yemeğine katılarak destek verdi. 


19. TKGprogramı üyesi Elvira Brombayeva (soldan 2.) 21. TKG programı heyet başkanı Ermek Omuraliev (sağdan 2.) ve 15. TKG programı katılımcısı Erkinbek Djoroev (sağ başta) TUİD Başkanına başarı dileklerini ve desteklerini ifade etti.

Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev ve Yatırımlar Bakanı Nuradil Bayasov Türkiye-Kırgızistan İşadamları, Kültür, Dayanışma ve Dostluk Derneğinin (TÜKİD) kuruluşunun birinci yıl dönümü dolayısıyla başkent Bişkek'te düzenlenen kutlama programına katıldı.


21. TKG heyet başkanı Ermek Omuraliev (sağdan 2.) Egemendik Türkiye Mezunları Derneği ve  Avrasya İş Kulübü Girişimciler Derneği (EBC) kurucu başkanı olarak görev yapmıştır.

TOBB tarafından Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Ermek Omuraliev halen Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü (Director of Economic Diplomacy) olarak görev yapmaktadır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi -ODTÜ İşletme Fakültesi mezunudur.

Yatırımlar Bakanı Nuradil Bayasov, TÜKİD Başkanı Şevki Sarılar, Egemendik Türkiye Mezunları Derneği ile Avrasya İş Kulübüne ülkedeki yatırımlara katkılarından dolayı Bakanlığı adına teşekkür belgesi takdim etti.


14. TKG programı üyesi Uran Niazaliev (sağda) Avrasya İş Kulübü (EBC) Başkanı olarak yatırım ortamınına yapmış olduğu katkılar nedeniyle Yatırımlar Bakanı Nuradil Bayasov (solda) tarafından teşekkür ve takdir belgesiyle ödüllendirildi. 

Uran Niazaliev, bu önemli ödülü Avrasya İş Kulübünü birlikte kurmuş olduğu arkadaşları adına almaktan duyduğu memnuniyeti ve gururu  vurguladı. 

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli  ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Uran Niazaliev  toptan gıda ve bakliyat ürünleri ticareti ile uğraşan ve tekstil alanında faaliyet gösteren örme kumaş ticareti yapan şirkette genel müdür olarak görev yapmaktadır. (APPD), Üretici, Tedarikçi, Bayiler Birliği, Egemendik Derneği yönetim kurulu  üyesi olarak görev yapmaktadır.


15. TKG üyesi ve Egemendik Türkiye Mezunları Derneği kurucusu ve eski başkanı Erkinbek Djoroev  (sağda) Kırgüzistan'ın yatırım ortamına yapmış olduğu katkılar nedeniyle Yatırımlar Bakanı Nuradil Bayasov (solda) tarafından teşekkür ve takdir belgesiyle ödüllendirildi. 

Erkinbek Djoroev, bu önemli ödülü Egemendik Derneği üyeleri ve yöneticleri adına almaktan duyduğu memnuniyeti ve gururu  vurguladı. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan Erkinbek Djoroev inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği önceki dönem başkanıdır. 

15. TKG üyesi Erkinbek Djoroev Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü ve ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü  Yüksek Lisans mezunudur.

TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Shevki Sarılar, Türkiye Cumhuriyeti Kırgızistan Büyükelçisi Ahmet Sadyk Doğan, Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ruslan Aytbaevich Kazakbaev'in katılımıyla TÜKİD İş Türk-Kırgız Derneği'nin birinci kuruluş yıldönümünde Kırgız Cumhuriyeti Yatırım ve Kalkınma Ajansı Direktörü Bayasova Nuradila Mirbekovich'in yanı sıra TÜKİD üyeleri ve iki ülkenin iş dünyası temsilcileri katıldı.

TUKİD ülkelerimiz arasındaki iş ilişkilerinin güçlenmesine önceki Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat tarafından kurulmuştur.  

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan Türkiye'nin Kırgızistan'da Manas Üniversitesi ve Maarif Vakfı Okulu ile eğitim alanında en büyük yatırımcı haline geldiğini ifade etti.

Anadolu Ajansı web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına  bu linkten ulaşmak mümkündür.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan temsilcisi olarak katılan Elvira Brombaeva (solda) enerji, iş geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibi ve üst düzey yöneticidir.

19. TKG üyesi Elvira Brombaeva NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır. 

 Elvira Brombaeva Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Uluslararası  İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır.


TOBB tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan Temirlan Sarlykbekuulu (soldan 2.) toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir.

10. TKG üyesi Temirlan Sarlykbek Uulu geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır.

Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitiren 10. TKG üyesi Temirlan Sarlykbek Uulu Siyasal Bİlgiler Fakültesi'nde Yüksek Lisans yapmıştır. Ünlü Manas Destanı'nı kısaltarak Türkçe, ingillizce ve Ruca olarak aynı kitapta 3 dilde ve  resimli olarak yayınlamıştır.