TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Almanya'da kendi işini kuran iş insanları ile biraraya geldi.
Başkonsolso Erdem Tunçer Başkanlığında, Türk kökenli  girişimciler ve önde gelen Türk şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi.​ Toplantıda, Türkiye-Almanya ilişkilerini değerlendirildi.
TOBB web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak  mümkündür.
18. TKG programı heyet başkanı Salih Taşdirek (sağdan 7.) ve 21. TKG programı katılımcısı Mehmet Kocagöl (soldan 6.) iş insanları toplantısına katılarak, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmekten çok memnun oldular. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Salih Taşdirek akıllı kilitler, master-anahtar sistemleri, kartlı giriş sistemleri, yangına dayanıklı kapılar, kapı kapatıcı hidrolikler, panik kilitler, kapı aksesuarları pazarlayan şirket sahibidir. 14 yıl çalıştığı 85 yıllık Alman şirketini 2004 yılında sahiplerinden satın alarak çalıştığı şirketin patronu olmuştur.
21. TKG  programı'na Almanya'dan katılan Mehmet Kocagöl anahtar teslim inşaat projeleri gerçekleştiren, yurt binası, iş yeri ve yap sat konutlar üreten şirket sahibidir. TİDHK, DTGB TDK  üyesidir.
TOBB tarafından 28 Nisan-11 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul’da düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na on altı ülkeden kırk yedi katılımcı iştirak etmiştir.