24 Mayıs 2021 Pazartesi günü İstanbul TOBB Binasında düzenlenen Ortak Yatırım Projesi toplantısına Başkanlık özel Danışmanı Bahri Can Çalıcıoğlu (ortada) ev sahipliği yapmıştır.

Çaycuma Ticaret  ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu (soldan 8.) ve Çaycuma Tarım OSB Bölge Müdürü  Özgür Okur (soldan 6.)  toplantıya katılarak, Çaycuma'da kurulmakta olan tarım OSB hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Çaycuma TSO Başkanının Ortak Yatırım Toplantısına katılması Çaycuma yerel basınında haber olarak yayınlandı. 

Çaycuma Haber Portalında yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Şafak Gazetesinde yayınlanan habere bu linkten ulaşılmaktadır. 

Pusula Gazetesinde yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Z haber sitesinde yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

22. TKG programına Moldova'dan katılan Vladimir Rotari (soldan 2.) ve Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Bölgesi'nin başkenti  Ufa'dan  katılan Ural Iumagulov (sol başta) sera projesini en başından itibaren desteklemektedirler.


22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı sırasında katılımcılar Türkiye'de bir şirket kurarak yatırım yapma fikrini geliştirmişlerdi. 22. TKG üyeleri bu proje üzerinde uzun uzun çalıştılar ve sonunda bir sera yatırımı yapılmasına karar verdiler.   

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Soner Kazaz (sağ başta) toplantıya katılarak hazırladığı sera fizibilitesini ayrıntılı olarak sundu ve girişimcilerin sorularını yanıtladı. Gün boyu yaklaşık 25 TKG üyesi Ortak yatırım Projesi Tplantısını  zoom üzerinden izledi ve fizibillite raporu ile ilgili açıklamaları dinledi.

22. TKG üyeleri Moldova'dan Vladimir Rotari (sol başta), Rusya Federasyonu temsilcisi Ural Iumagulov (soldan 3.) Bulgaristan'dan Seyhan Sali Myumyun (soldan 2.), Oktay Ramadan (soldan 4.),  heyet başkanı Gursel İngillizov (sağdan 4.), Azerbaycan'dan Elchin Babayev (soldan 5.) ve İran'dan Reza Pourazim (sağdan 2.)  ile 16. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Myumyun Sali Myumyun (sağdan 3.) topantıdan sonra hatıra fotoğrafında buluştu.

TKG üyeleri toplantıya katılarak bilgi veren, değerlendirmelerini paylaşan uzman hukukçu, ziraat mühendislerine ve yatırımcılara teşekkür etti.