Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler programlarına Afganistan'dan katılan 8. TKG üyesi Feridun İlham Amanullah  (sağdan 2.), 14. TKG üyesi Mohammad Dauod Qayumi ve 22. TKG üyesi Mohammad Arif  Sadri başkent Kabil'de buluşarak, bahar havasında kısa bir gezinti yaptılar.

TOBB tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  Feridun İlham Amanullah  (solda) Afganistan Cumhurbaşkanı  Yardımcısı  Dostum'un  Özel Kalem Müdürlüğünde yönetici olarak görev yapmıştır. Aile yakınalrı ile biirlikte altyapı inşaat işleri yapmakta, televizyon kanalı işletmektedir. Üniversite öğrenimini Türkiye'de Afyon Kocatepe Üniversitesinde yapan arkadadaşımız ailesini Türkiye'ye yerleştirmiştir. Aydın Afganistan Kültür Derneği  kurucularındandır.

22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Mohammad Arif Sadri Sadri (sağda) Dawa Ltd. firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Türkiye’deki ilaç üreticilerinden ithalat yapmaktadır. İlaç İthalatçıları ve Üreticileri Derneği, Aydın Afganistan Eğitim ve Kültür Derneği kurucusu ve eski yöneticisidir.

Mohammad Arif  Sadri reçete ile satılmayan pastil, şurup vb ilaç  destek ürünleri konusunda bilinen markaların yerine kendi markasını geliştirerek, Sağlık Bakanlığından da gerekli izinleri alarak, Türkiye’de üretim yapmak  istemektedir. Ailesini de bir süredir İstanbul’a yerleştirmiş olduğu için ilaç destek ürünleri fabrikası yatırımını ulaşım kolaylığı nedeniyle Trakya Bölgesindeki bir OSB’de  yapmayı planlamaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Afganista temsilcisi olarak katılan  Mohammad DauodD Qayumi (ortada)  Afganistan Beden Eğitimi ve Spor Genel Müdürlüğü Planlama Daire Başkanı  oolarak görev yapmaktadır. Ayrıca inşaat, mekanik, elektrik ısı yalıtımı ve cephe giydirme alanlarında taahhüt işleri yapan şirket sahibidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği Başkan Yardımcısıdır.