Tacikistan'dan 21. TKG programı üyesi Bakhrom Karaev  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen Hestourex Dünya Sağlık Turizmi Fuarı'na katılarak, yeni işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

Türkiye'nin desteğiyle 3 kez yapılan Hestourex ’in dördüncüsü  OHSAD‘ın ev sahipliğinde, Bakü̈ Expo Center salonlarında  düzenlendi. 22 Avrupa ülkesi de dahil, toplam 65 ülkeden katılımın olduğu 4. Hestourex Dünya Sağlık Turizmi Fuarında verimli işbirliği olanakları gerçekleşti.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

21. TKG Programı üyesi Bakhrom Karaev  kişisel hijyen ürünleri ile çocuk hijyen ürünleri ithalatı ve pazarlaması yapan Tacikistan tamamına yayılan satış ağı olan şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticidir. Ayrıca, sezonluk olarak yaş meyve ve sebze ihracatı yapan şirkette ihracat sorumlusudur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'den katılan Bakhrom Karaev Tacik Türk Lisesi ile Tekirdağ Üniversitesi Gümrük İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra  İTÜ İşletme Mühendisliği  bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na İran'dan katılan Mehdi Ghanaei başkent Tahran'da 26-29 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen  İran Glass Show- 5. İran Uluslararası Kristal ve Cam Ekipmanları ve Makineleri Fuarında  fuarda stant kurarak, ürün tanıtımı yaptı.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşmak mümkündür.

16. TKG programı katılımcısı Mehdi Ghanaei kapı pencere aksesuarları İran genel bayisidir. İran Ticaret Odası üyesidir.