22. TKG programına Kuzey Makedonya adına Slovenya'dan katılan Berat Aliji (solda) T.C. Ljubljana Büyükelçiliği tarafından InterContinental Ljubljana otelinde düzenlenen 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılarak, Büyükelçi Esen Altuğ'a (sağda) kutlama dileklerini ve  saygılarını ifade etti.   

TOBB tarafından düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Berat Aliji mimar olarak çalışmakta, çeşitli dekorasyon projelerinin tasarlanması ve uygulanması işleri yapmaktadır.TOBB tarafından düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Berat Aliji mimar olarak çalışmakta, çeşitli dekorasyon projelerinin tasarlanması ve uygulanması işleri yapmaktadır.


TOBB tarafından düzenlenen 7. TKG programına Bulgaristan'dan katılan ve heyet başkanlığı görevini üstlenen Recep Recebov Saliev T.C. Büyükelçiliği ve konsolosluklar tarafından düzenlenen bayram kutlamalarına düzenli olarak katılmakta ve destek vermektedir.

7. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Recep Recebov Saliev metal ambalaj, metal ofset baskısı yapan, metal kapak üreten, boya kutusu ve kovası üreten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.  


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 28 Nisan-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 21. Türkçe konuşan Girimciler Programı'na Rusya Federasyonu temsilcisi olarak katılan Abbas Dzhavakhov (solda), İslam Khamdiev (ortada)  ve Akhmad Makhsudov (sağda) T.C. Novorossisk Başkonsolosluğu'nun bayramlaşma tçörenine katılarak, saygılarını ifade ettiler.

21. TKG programına Rusya Federasyonunu'nun Rostovskoy kentinden katılan Abbas Dzhavakhov ekmek ve unlu mamuller üretimi yapan şirket sahibidir.

21. TKG programı üyesi İslam Khamdiev et ve et ürünleri ile çeşitli gıda ürünleri  toptan ticareti yapan şirket sahibidir.

21. TKG programı katılımcısı Akhmad Makhsudov buğday toptan ticareti yapan, biçer döver makineleri işleten şirketler sahibidir. 

8. TKG programı üyesi Bora Öztelcan mezunu olmakla gurur duyduğu İstanbul Erkek Lisesi'ni 2019 baharında, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı günlerde  ziyaret etmenin mutluluğunu bu fotoğrafla paylaştı. 

TOBB tarafından 2-18 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen 8. Türkçe  Konuşan Girişimciler Programı'nın Ankara ve İstanbul bölümlerine Almanya'dan katılan Bora Öztelcan Almanya'nın Düsseldorf kentinde Norm Civata şirketinin genel müdürü olarak görev yaparken, 2020 yılında lojistik şirketini satın alarak, kendi iş yerinin sahibi oldu. 

11. TKG programına ikiz kardeşi ile birlikte Almanya'dan katılan makine mühendisi Dr. Nejat Doğan Japonya'da görev yaptığı dönemde T.C. Tokyo Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı  kutlama törenlerine düzenli olarak katılarak destek vermiştir.

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Dr. Nejat Doğan Daimler Türk Treff ekibinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bir kaç yıl Japonya'nın başkenti Tokyo'da görev yapmıştı.

15. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Mecbure Efraimova iş nedeniyle Atina'da bulunduğu sırada,  T.C. Büyükelçiliği'nin bayram kutlamalarını memnuniyetle destekledi.

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Mecbure Efraimova Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süre İstanbul'da çalıştıktan sonra 2018 Eylülünden itibaren Yunanistan'ın başkenti Atina'da çalışmaya başlamıştır.