20. TKG programına Ukrayna'dan katılan Sakhyb Abdullayev  arkadaşımızın 22 Ocak 2021 Cuma günü şeker komasına girerek Ukrayna'da yaşamını yitirdiğini üzülerek öğrendik.

Rahmete giden Sahib Abdullayev dostumuz 27 Ocak 2021 Çarşamba günü baba toprağı olan Azerbaycan'da toprağa verilmiştir.

Rahmetli Sakhyb Abdullayev arkadaşımız şeker hastalığı nedeniyle bir süredir İstanbul'da bir doktor arkadaşının yanında tedavi görüyordu.


20.KG programı katılımcısı Sakhyb Abdullayev (solda) arkadaşımızın ailesine, yakınlarına ve başta 20. TKG üyeleri olmak üzere TKG Ailemize  başsağlığı ve sabır diliyoruz.   

Rahmete giden değerli arkadaşımız Sakhyb Abdullayev (sağ başta) 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında düzenlenen Ankara Ticaret Borsası ziyaretinde ATB yöneticilerine anı armağanı sunmuştu. 

Rahmetli arkadaşımız Sakhyb Abdullayev (solda) ile programın son günü olan 12 Ekim 2018 Cuma günü İstanbul'da oteldeki kahvaltıda vedalaşmıştık.

Kendisi ile en son 10 Aralık 2020 Perşembe günü  gerçekleşen 20. TKG grubu zoom toplantısında İstanbul'da tedevai gördü sırada telefonla görüntülü bağlantı kurmuştuk.


20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Sakhyb Abdullayev programa katıldığı sıırada tarımsal Üretim yapan, tarım ürünleri ihracatı yapan şirkette üst düzey yöneticisiydi ve TUID - Türk Ukrayna İşadamları Derneği üyesi olarak TUİD faaliyetlerine destek vermekteydi.


Sakhyb Abdullayev 20. TKG programı üyeleri arasında kişiliği, davranışları nedeniyle çok sevilmiş ve kısa sürede samimi dostluklar kurmuştu.

Sakhyb Abdullayev Ukrayna'nın turizim potansiyekli gelişmekte olan, Dinyeper Nehri’nin Karadeniz’le buluştuğu noktada kurulan Kherson kentinde yaşamaktaydı. Kherson, çok kültürlü yapısıyla da dikkat çekiyor. Özellikle 1. Dünya Savaşı’ndan kaçan Avrupalı nüfusun daha iyi bir yaşam için tercih ettiği bölge, her zaman barış ve hoşgörü kenti olarak anılmış. O dönemde Alman, Fransız, Polonya, Yunan ve İsveç Vatandaşlarının ilk adresi Herson olmuş. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından 30 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çorlu ve Çerkezköy'de düzenlenen 20. TKG pogramına yirmi ülkeden kırksekiz iş insanı  katılmıştır.