TOBB tarafından düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti adına katılan Timur Lukmanov (sağda) dönem arkadaşı İran'dan Amin Rajabpour Moghhaddam (solda) 14 Haziran 2022 Salı günü İstanbul  Belediyesi Fatih Sosyal Tesisleri'nde 'da  karşılaşınca birlikte neler  yapabileceklerini araştırdılar. 


Amin Rajabpour Moghaddam (sağda) dönem arkadaşı Timur Lukmanov'u (ortada) 17 Haziran 2022 Cuma günü  Rusya şirketleri ile iş yapan MÜSİAD üyesi işadamı arkadaşı ile tanıştırdı.

 21. TKG programı üyesi Amin Rajabpour Moghaddam Horasan kökenlidir. Avşar Türküdür. Uluslararası fuar ve sergiler düzenleyen, ticari heyetler oluşturan, dış ticaret konularında danışmanlık hizmeti veren, ayrıca çelik ürünleri, gıda ve tarım ürünleri ticareti yapan, turizm konusunda faaliyet gösteren şirkette üst düzey yöneticidir. MÜSİAD İran, İran-Türkiye Ortak Odası,  İran Ticaret, Sanayi ve  Madenler Odası, İran Kooperatif Odası üyesidir.

21. TKG programı üyesi Timur Lukmanov Rusya OPORA (Küçük ve Orta Ölçekli İşetmeler İdaresi’nin Başkurdistan şube müdürü olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 28 Nisan-11 Mayıs 2019 tarihlerini kapsayan 21. TKG programı Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul’da düzenlenmiş, bu programa on altı ülkeden kırk yedi katılımcı iştirak etmiştir