TOBB tarafından düzenlenen 1. TKG programına Irak'ın Kerkük kentinden katılan Hüseyin Beyoğlu 2021 yazında  tatil için bir kez daha Türkiye'yi tercih etti.

Ailesi ile birlikte Temmuz ayının ilk yarısında  Batı Karadeniz Bölgesini ziyaret ederek Abant Gölü etrafında neşeli anlar paylaştı.

TOBB tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul'da düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Hüseyin Beyoğlu emlak yatırımları sektöründe faaliyet göstermekedir. 

6. TKG programına Sırbistan'ın Sancak bölgesinden katılan Nazım Maniç (sağ başta) Ağustos ayının ilk günlerinde ailesi ile birlikte İstanbul'u ziyaret etti.  Ailece Cevahir AVM'de alışveriş yaptıktan sonra ünlü dönerci HD İskender'de mola v erdiler. 

TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden Novi Pazar kentinden katılan Nazım Maniç Bosna Hersek'te bulunan Uluslararası Travnik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine mühendislik alanında ders vermektedir. 

13. TKG programına Kazakistan'dan katılan Yerkinjan Kurakbayev her yıl olduğu gibi bu yıl da ailleisi ile birlikte Antalya sahillerinde tatil yaptı.

Tatilin ardından Ankara'da  OSTİM'de iş yaptığı şirketlerle görüştü. Yeni iş bağlantıları kurdu.

TOBB tarafından düzenlenen 13. TKG programına katılan Yerkinjan Kurakbayev boya sektöründe toptan ve perakende ticaret yapan şirketin üst düzey yöneticisidir. KAZKA Derneği üyesidir.

13. TKG programına Almanya'dan katılan Ekrem Ece Ağsutos ayının ilk haftasında ailesi ile birlikte İstanbul'u ziyaret etti.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Ekrem Ece  Almanya'da  toptan ve perakende gıda ve içecek ticareti konusunda faaliyet gösteren, kağıt ve ambalaj üretimi yapan şirket sahibidir. Son dönemde Avrupa genelinde metal hurda toptancılığı yapmaya başlamıştır. Köln Ticaret Odası (IHK) üyesidir. Türk İşadamları Dernekleri Avrupa Federasyonu TİDAF üyesidir. 


15. TKG programına Kazakistan'dan katılan Askar Tazhiken (solda)  her yıl olduğu gibi, bu yıl da ailece Antalya'da tatil yaptı.

Haziran ayının son haftasında Antalya sahillerinde güzel vakit geçiren Tazhiken Türkiye'de tatil yapmaktan çok memnun kaldılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gazaintep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Askar Tazhiken bisküvi, çikolata v gıda üretiminde kullanılan  katkı maddelerinin toptan ticareti ile uğraşan şirketin ortağı ve üst düzey yöneticisidirTatillerini ailece ülkemzide geçiiren TKG üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Afganistan'dan 19. TKG programı katılımcısı Necibullah Atai Ağustos ayının ilk günerinde İstanbul'u ziyaret etti.

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe konuşan Girişimciler Programı'na katılan Necibullah Atai Şibirgan/Cevizcan'da yaşamaktadır. Halı ve deri ticareti yapan, tarımsal faaliyetleri olan, inşaat ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren şirketin hukuk danışmanı ve temsilcisidir. Afganistan Ticaret Odası üyesidir.

20. TKG programına Tacikistan'dan katılan Parvina Sayfulloeva (sağda) her yıl çocukları ile birlikte Türkiye'ye gelerek, tatil yapmaktadır. 2021 yılı Ağustos ayında büyük oğlu ile birlikte İstanbul'da renkli anlar paylaştı. 

Parvina Sayfulloeva'nın İstanbul ziyaretine ait farklı fotoğrafarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu llinkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Parvina Sayfulloeva gıda sektöründe üretim, temsilcilik ve işletme  konularında faaliyet gösteren şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. Tacikistan Genç İşadamları Derneği ve Tacikistan SABO Vakfı üyesidir. Başkent Duşanbe'de yaşamaktadır.