22. TKG Üyeleri Sera Yatırımı Fizibilitesi Üzerinde Çalıştı


22. TKG programına Moldova'dan katılan Vladimir Rotari (soldan 2.) ve Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Bölgesi'nin başkenti Ufa'dan katılan Ural Iumagulov (sol başta) 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü istanbul'da gerçekleşen Ortak Yatırım Projesi toplantısına katılarak, sera kurulması ve gül yetiştirilmesi projesi için Prof. Dr. Soner Kazaz tarafından hazırlanan fizibilitesini dikkatle dinleyerek sorular yöneltti.

Ural Iumagulov petrol ve gaz sektöründe faaliyet gösteren, üretim ticaret ve tedarik işleri yapan Eurasia PetroTech Ltd. şirketinde üst düzey yöneticidir. Şirket, Türkiye’den başta mobilya olmak üzere, çeşitli ürünler ithal etmektedir. ABC Girişimcilik Derneği üyesidir.

Vladimir Rotari Bizim Art firmasının sahibidir. Gagavuzya Özerk Bölgesi'nin temiz topraklarında  serada üretim yapmaktadır.

Bulgaristan'dan 22. TKG üyesi Seyhan Sali Myumyun (sol başta) Djenny line aile şirketinin ortağı ve üst düzey yöneticisidir. Şirket tekstil sektörü

de faaliyet göstermekte ve spor giyim üretimi yapmakta, perakende ve toptan tekstil ürünleri ticareti ile uğraşmaktadır. Ayrıca, Haskovo şehrinde iki restoran ve iki spor sahası işletmektedir. Deliorman Girişimciler Derneği üyesidir.

22. TKG programına İran'dan katılan Reza Porazim (soldan 2.) Dr. Nikk şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Gıda, tarım, ithalat, ihracat ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Tebriz Ticaret, Sanayi, Madenler ve Tarım Odası üyesidir.

Bulgaristan'dan 22. TKG üyesi Oktay Fikret Ramadan (sol başta) ZP Oktay Ramadan firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Şirket serada ve açık alanda sebze üretimi yapmaktadır ve toptan ve perakende taze meyve sebze ticareti ile uğraşmaktadır. Ayrıca Haskovo şehrinde spor salonu işletmektedir. Deliorman Girişimciler Derneği üyesidir.

Bulgaristan'dan 16. TKG üyesi Myumyun Sali Myumyun (soldan 2.) spor giyim kıyafetleri üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

Gün boyu yaklaşık 25 TKG üyesi Ortak yatırım Projesi Tplantısını zoom üzerinden izledi ve fizibillite raporu ile ilgili açıklamaları dinledi. 


Toplantıya katılan hukukçular ve yatırımcılar fizibiliteyi değerlendirerek, şirket kuruluşu hakkında bilgi verdiler.