20. TKG Programı Dönem Arkadaşları Görüşmeye Devam Ediyorlar


20. TKG programına Kazakistan'ın başkenti Astana kentinden katılan ZHASSULAN (CASULAN) NURMAKHAMBETOV (solda) dönem arkadaşı SERİK KULATAYEV'i (sağda) 30 Temmuz 2019 Salı günü Kazakistan'ın eski başkenti Almatı kentinde yeniden ziyaret etti.

Kazakistan'da yaşayan dönem arkadaşları ortak anıları üzerinde sohbet etti ve birllikte iş yapma potansiyeli üzerinde değerlendirmelerini paylaştı.

TKG web sayfamızda yayınlanmakta olan dönem arkadaşlarının programdan sonra gerçekleşen ilk buluşmalarının haberine bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 20. TKG programına Kazakistan'dan katılan SERİK KULATAYEV tarım sektöründe faaliyet gösteren, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan şirket sahibidir.

Ankara, İstanbul,  Çorlu, Çerkezköy,  Edirne, Kırklareli  ve Tekirdağ illerinde düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Giirişimciler Programı katılımcısı ZHASSULAN (CASULAN) NURMAKHAMBETOV inşaat malzemeleri ticareti yapan, hukuk, organizasyon ve yatırım projeleri konusunda danışmanlık hizmeti veren şirket sahibidir.

20. TKG programı katılımcısı EGEMEN SERBEST (sağ başta) annesi 2. TKG programı heyet başkanı SEVGİNAR SERBEST (soldan 2.)  ve babası HÖH Partisi eski milletvekili GÜNER SERBEST (sol başta) ile birlikte 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü  Gümülcine'de yaşayan dönem arkadaşı CHOUSEIN CHAFOUZ  AMET (sağdan 2.) ve eşini ziyaret ederek, Dedeağaç sahilinde akşam yemeğine konuk oldu.

20. TKG programı dönem arkadaşları HÜSEYİN HAFIZ AMET ve EGEMEN GÜNER bir süredir üzerinde çalıştıkları  Bulgaristan'dan Yuınanistan'a taze sebze ve meyve ihracatı projesinde gelinen son aşamaları konuşarak, ortak bir projeyi başarmış olmanın mutluluğunu paylaştılar.

Dönem arkadaşlarının  20 Şubat 2019 Çarşamba günü gerçekleşen önceki buluşmalarının haberine TKG web sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

EGEMEN GÜNER'in ailesi ile birlikte dönem arkadaşlarını Gümülcine'de ziyaret etmesine ilişkin bir başka habere ulaşmak içinn bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan CHOUSEIN CHAFOUZ (HÜSEYİN HAFIZ) AMET  İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü mezunudur. İnşaat ve elektro mekanik sektöründe faaliyet gösteren, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimi yapan şirket sahibidir. Ayrıca; taze meyve sebze paketleme şirketi yönetim kurulu üyesi olarak ihracattan sorumlu yetkilidir. Trakya İşadamları Derneği ve Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy'de düzenlenen 20. TKG programına Bulgaristan'ın Haskovo kentinden katılan EGEMEN GYUNER SERBEST turizm sektöründe faaliyet gösteren, otel + spa merkezi işleten ve tarımsal üretim yapan aile şirketinde yöneticidir. 

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen  2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'nda heyet başkanlığı görevini üstlenen SEVGİNAR NAZIM SERBEST petrol istasyonu, tarım, turizm ve otelcilik, inşaat vb konularında faalliyet gösteren şirket sahibdir. AB Fonlarına başvurarak kiraz bahçesi kurmuştur.